„V Londýně už nemůžete nosit Rolexky,“ stěžuje si influencerka na vlnu kriminality v britské metropoli

KRIMINALITA V LONDÝNĚ

„V Londýně už nemůžete nosit Rolexky,“ stěžuje si influencerka na vlnu kriminality v britské metropoli
Rochelle Humesová. Foto: Shutterstock
1
Svět
Sdílet:

Britská moderátorka, bývalá členka skupiny The Saturdays a influencerka Rochelle Humesová se ostře vyjádřila k rostoucí kriminalitě v britské metropoli. Podle ní se z Londýna stává „bezprávné město“, kde si lidé už nemohou bezpečně užívat luxusní věci.

„V Londýně už nemůžete nosit Rolexky,“ uvedla sedmatřicetiletá influencerka. „V Londýně to dnes je příliš děsivé na to, abyste měli něco hezkého,“ dodala.

Její komentáře přicházejí v době, kdy Londýn čelí rostoucím problémům s kriminalitou. Výrazně přibývá zejména krádeží mobilních telefonů. Podle údajů zveřejněných letos v březnu bylo v Londýně za poslední rok ukradeno tolik telefonů, že v průměru zmizel jeden každých devět minut.

Za poslední čtyři roky bylo v metropoli nahlášeno více než 224 tisíc odcizených telefonů. Skutečný počet však pravděpodobně bude ještě vyšší, protože řada případů zůstává neohlášená, uvedl deník Daily Mail.

Londýnská policie proti fenoménu spustila rozsáhlou kampaň a minulý rok zaznamenala první pokles krádeží telefonů od roku 2022, kdy začala zveřejňovat podrobné statistiky.

Krádeže telefonů ale představují jen část širšího problému. V posledních měsících Londýn zasáhla série organizovaných loupeží zaměřených mimo jiné na luxusní obchody a klenotnictví. Gangy útočí například na prodejny značek Rolex, Yves Saint Laurent či nezávislé zlatníky.

Pachatelé při akcích často používají kladiva, kradená auta nebo motorky. Záběry z bezpečnostních kamer ukazují, jak vozy prorážejí výlohy obchodů, zatímco zloději během několika minut odnášejí luxusní hodinky, kabelky a šperky.

Terčem útoků se letos stalo například rodinné klenotnictví Gregory & Co v západním Londýně nebo obchod Sultan Jewellery ve čtvrti Shepherd’s Bush. Maskovaní pachatelé rovněž zaútočili na butik Yves Saint Laurent na Bond Street, odkud odcizili kabelky za desítky tisíc liber. Další loupež zasáhla butik Bucherer Rolex Boutique v luxusní čtvrti Knightsbridge. Gang na motorkách vtrhl do prodejny a během několika minut uprchl s drahými hodinkami.

Série incidentů podle obchodníků i obyvatel vyvolává stále větší obavy, že násilné „smash-and-grab“ loupeže se v Londýně stávají běžnou součástí života.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Když je kapitán nas....

KOMENTÁŘ

Jistě, hlavní žně vyjádření k prvnímu vystoupení českého týmu na MS proběhly logicky včera. Bezpočet podcastů, článků, statusů se vynořilo, zápas už rozebral ...

00:07

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články