Babiš odmítl, že by vláda chtěla veřejnoprávní média ničit. Sejde se se šéfem ČT
ČESKÁ TELEVIZE
Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve středu setká s generálním ředitelem České televize (ČT) Hynkem Chudárkem kvůli vládnímu návrhu změn financování veřejnoprávních médií. Na tiskové konferenci po zasedání kabinetu předseda vlády odmítl, že by kabinet chtěl plánovaným zrušením televizních a rozhlasových poplatků ničit veřejnoprávní média. Je naopak otevřený diskusi a bude transparentní, uvedl Babiš.
ČT a Český rozhlas (ČRo) dnes ve společném prohlášení vládní návrh kritizovaly. Představené úpravy podle nich zasahují do základních principů a pojistek jejich svobodného, stabilního a předvídatelného fungování. Babiš řekl, že návrh do detailu nezná, nyní ho čeká standardní připomínkové řízení. „Já mám schůzku s generálním ředitelem ČT ve středu, setkáme se, abych s ním normálně diskutoval o tom, o co nám jde,“ řekl Babiš.
Čtěte také: ČT a ČRo vydaly prohlášení, kde kritizují vládní návrh zákona o veřejnoprávních médiích