Babiš odmítl, že by vláda chtěla veřejnoprávní média ničit. Sejde se se šéfem ČT

ČESKÁ TELEVIZE

Babiš odmítl, že by vláda chtěla veřejnoprávní média ničit. Sejde se se šéfem ČT
Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve středu setká s generálním ředitelem České televize (ČT) Hynkem Chudárkem kvůli vládnímu návrhu změn financování veřejnoprávních médií. Foto: Michal Čížek
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve středu setká s generálním ředitelem České televize (ČT) Hynkem Chudárkem kvůli vládnímu návrhu změn financování veřejnoprávních médií. Na tiskové konferenci po zasedání kabinetu předseda vlády odmítl, že by kabinet chtěl plánovaným zrušením televizních a rozhlasových poplatků ničit veřejnoprávní média. Je naopak otevřený diskusi a bude transparentní, uvedl Babiš.

ČT a Český rozhlas (ČRo) dnes ve společném prohlášení vládní návrh kritizovaly. Představené úpravy podle nich zasahují do základních principů a pojistek jejich svobodného, stabilního a předvídatelného fungování. Babiš řekl, že návrh do detailu nezná, nyní ho čeká standardní připomínkové řízení. „Já mám schůzku s generálním ředitelem ČT ve středu, setkáme se, abych s ním normálně diskutoval o tom, o co nám jde,“ řekl Babiš.

Čtěte také: ČT a ČRo vydaly prohlášení, kde kritizují vládní návrh zákona o veřejnoprávních médiích

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články