Chaos v Německu nabývá dalšího stupně
ÚHEL POHLEDU
ÚHEL POHLEDU
KOMENTÁŘ
„Všichni jsou už v Mexiku!“ zpíval kdysi Michal Tučný, ikona české country. Tučný je už dlouho „tam u nebeských bran“, ale Latinská Amerika jako by neztratila ...
ÚHEL POHLEDU: Býti Němcem nikdy nebylo snazší. Na konci června vstoupil v platnost zákon o modernizaci státní příslušnosti, podle něhož stačí k získání německého občanství nově jen pět let pobytu, ne osm jako dosud. Ve specifických případech postačí dokonce jen tři. Zájem by byl. O německý pas v červenci žádalo o 27 procent (Hesensko), 41 procent (Brémy), ale i o 76 procent (Hamburk) víc cizinců než pouhý měsíc předtím. Zatímco s náporem žadatelů si aktuálně přetížené úřady, jakmile si to dají zase do rychtyku, nepochybně poradí, urychlená naturalizace nese v dlouhodobém horizontu mnohé jiné důsledky. Například že se z Němců náhle a skokově stanou větší zločinci, než byli doposud, a to aniž by se skutečně většími zločinci stali.
Migranti totiž páchají disproporcionálně velkou část kriminality. Podíl cizinců podezřelých z trestných činů zaznamenaných kriminální policií v Německu činí aktuálně 41,1 procenta na patnáct procent populace. S německým pasem v kapse je Spolkový kriminální úřad bude automaticky uvádět nově jen jako německé občany. Cizinecká kriminalita se sníží, domácí vzroste. Německá vláda louskla kvadraturu kruhu administrativním krokem.
Problematické soužití dvou kultur se papírově bude jevit méně problematickým, ač se v realitě nic nezmění. Věci už jsou tímto směrem rozjeté, na německé občanství už i podle původní verze zákona dnes dosáhnou asi tři miliony přistěhovalců přišedších během migračního léta 2015. Merkelové proslulé „Zvládneme to“ jistě neznamenalo dosažení patnáctiletého maxima zločinnosti v zemi.
Na tomto místě lze provést krátký exkurz do jejích nových, kulturně pestřejších podob, jako je exploze útoků noži (asi 26 tisíc za rok – 72 za den), hromadná znásilnění (pro která němčina původně ani neměla vlastní výraz) nebo přestřelky v centrech měst. Do Německa pronikají klanové války známé ze Švédska. Ovšem nejsou to Vizigóti a Ostrogóti, kdo po sobě střílejí nelegálně drženými zbraněmi za vlahých červencových večerů před romantickými zahradními restauracemi (jako koncem července ve vypíglované až šosácké berlínské čtvrti Charlottenburg; zůstal jeden mrtvý).
„Když nás před časem v Essenu navštívila policejní delegace z Göteborgu, hned se zajímali, kolik útoků dlouhými zbraněmi a ručními granáty máme na týden. Nejdřív jsem myslel, že špatně rozumím překladateli,“ nechal se na toto konto slyšet bývalý policejní prezident z Essenu (pro Bild) loni v říjnu. Leč rozuměl dobře. Útoky noži se do německých kriminálních statistik jako samostatná kategorie mimochodem dostaly teprve před čtyřmi lety a nezahrnují mačety a další sečné a bodné zbraně. Policejní odbory nyní přišly s pozoruhodnou motivací, jak je snížit. Zločinci, kteří dobrovolně odevzdají své nože zakázaného typu, by prý mohli za odměnu dostat Netflix na rok zdarma. A klíčenka k tomu by nebyla?
Být Němkou (zřejmě tedy „Bioněmkou“, jak současná němčina lehce hanlivě označuje obyvatelstvo původní a neimportované), neubránila bych se myšlence na hashtag #notourcrimes, který je sice z jiného soudku, ale kvasí v něm stejný nálev. Hashtagem #notourcrimes (tedy „ne naše zločiny“) ženy označují takové zločiny, jejichž oficiální („papírové“) pachatelky se narodily jako muž. Radikálně stoupají. Třeba v takovém Španělsku se sexuální útoky – a to prosím s penetrací – další kvadratura kruhu – spáchané „ženami“ za čtyři roky znásobily sedmkrát, z 25 v roce 2019 na loňských 174. Sebeidentifikační zákon platí ve Španělsku od loňska, ale předcházelo mu desetileté přijímání na regionální úrovni. Od letošního dubna platí i v Německu.
Podle něj si může každý člověk jednou do roka oficiálně změnit pohlaví, včetně nového jména; naopak pojmenování biologických faktů vyjde až na deset tisíc eur pokuty. Registrační autority nepředávají automaticky změny identity bezpečnostním orgánům. To znamená, že osoba, po které se pátrá, může legálně získat novou identitu, aniž by ji policie zjistila. Zákon o turbo občanství je projektem ministryně vnitra Nancy Faeserové, která aktuálně připravuje zákon o přidělování míst ve státní správě podle barvy pleti „pro větší reprezentaci a kulturní změnu“.
O NĚMECKÉ EKONOMICE
DOVOLENÁ V NĚMECKU
VÁLKA NA UKRAJINĚ