O přijetí Američana s možnou nákazou ebolou rozhodl Vojtěch po konzultaci s vládou

EBOLA A ČESKO

O přijetí Američana s možnou nákazou ebolou rozhodl Vojtěch po konzultaci s vládouAKTUALIZOVÁNO
Ministr zdravotnictví Vojtěch Adam. Foto: Michal Čížek
2
Domov
Echo24
Sdílet:

O přijetí Američana s podezřením na nákazu ebolou rozhodl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) po konzultaci s vládou. Na dotaz ČTK to dnes ráno sdělila mluvčí ministerstva zdravotnictví (MZd) Naďa Chattová. Podle hlavní hygieničky Barbory Mackové má ČR nastavená pro transport pacientů s velmi nakažlivými nemocemi nastavená pravidla.

„Díky nastaveným bezpečnostním opatřením nepředstavuje případ pro veřejnost riziko,“ uvedla Macková v prohlášení, které ČTK předalo MZd. Nemoc se podle ní nepřenáší vzduchem, ale pouze přímým kontaktem s tělními tekutinami nakaženého člověka.

Podle Fakultní nemocnice Bulovka, kde bude americký lékař mířící z Ugandy hospitalizovaný, nemá muž podle posledních informací příznaky nemoci. Nemocnice očekává jeho přijetí dnes ve večerních hodinách, uvedla na sociální síti X.

„K dispozici máme biobox umožňující bezpečnou izolaci, špičkové ochranné vybavení i tým zdravotníků se zkušeností s těmito mimořádnými situacemi,“ doplnila nemocnice.

Na podobné situace nemocnice, zdravotnická záchranná služba a hygienická stanice pravidelně cvičí, naposledy podle informací na instagramu Zdravotnické záchranné služby Hlavního města Prahy v polovině dubna.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články