Uhynulá velryba je Timmy, potvrdily dánské úřady

TIMMY

Uhynulá velryba je Timmy, potvrdily dánské úřady
Mrtvá velryba u dánského ostrova. Foto: Christina Hobolt/Facebook - OPSLAGSTAVLEN ANHOLT
1
Svět
Sdílet:

Uhynulá velryba, kterou moře vyplavilo u dánského ostrova Anholt je velryba, která získala přezdívku Timmy. V minulých týdnech se jí dobrovolníci snažili zachránit poté, co původně uvízla u německého pobřeží. Potvrdila to dánská agentura pro ochranu životního prostředí, když její pracovníci u ní nalezli sledovací zařízení. Informuje Bild.

Potápěči z dánské agentury pro ochranu přírody Naturstyrelsen a německý veterinář dnes velrybu znovu prohlédli a potápěli se i pod ní. Ještě v pátek dánský úřad oznámil, že u zvířete nebyl nalezen žádný vysílač. Až obnovené ohledání přineslo dnešní výsledek, jenž také znamená potvrzení toho, že selhala předchozí záchranná operace soukromé iniciativy. Ta s pomocí speciálního člunu velrybu odtáhla na volné moře a 2. května ho vypustila v úžině Skagerrak mezi Dánskem, Švédskem a Norskem.

Po vypuštění velryby nebylo jasné, co se s ní stalo. Odborníci hodnotili její dlouhodobé šance na přežití jako velmi nízké. Německé úřady všechny pokusy o záchranu velryby na rady odborníků vzdaly v dubnu. O osud keporkaka se intenzivně zajímala média i veřejnost.

Keporkakové se běžně vyskytují v Atlantském oceánu. Velryba, kterou německá média pojmenovala Timmy, ale přinejmenším od začátku března plula v Baltském moři a v noci na 23. března poprvé uvázla na mělčině u města Timmendorfer Strand nedaleko Lübecku. S lidskou pomocí se jí podařilo osvobodit a zvíře mohlo vyplout do hlubších vod.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články