Facebookový profil střelce na Fica jsme smazali my, oznámila Meta

ATENTÁT NA FICA

Facebookový profil střelce na Fica jsme smazali my, oznámila Meta
Společnost Meta Platforms uvedla, že smazala účet muže obviněného z útoku na slovenského premiéra Roberta Fica. Foto: Shutterstock
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Společnost Meta Platforms, která vlastní sociální síť Facebook, uvedla, že smazala účet muže obviněného z útoku na slovenského premiéra Roberta Fica. Informoval o tom portál aktuality.sk.

Facebookový profil 71letého muže, který je obviněn z pokusu o vraždu slovenského premiéra a kterým je podle slovenských médií spisovatel a aktivista Juraj Cintula, společnost Meta zrušila v noci po středečním útoku. Sociální síť spolupracuje se slovenskými vyšetřovateli. Blíže se k věci nevyjádřila.

Provozovatelé platformy uvedli, že profil smazali v souladu s pravidly o nebezpečných organizacích a jednotlivcích.

Slovenský ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok v neděli řekl, že bezpečnostní složky pracují s verzí, že muž, který na Fica střílel, nejednal sám. Uvedl k tomu, že už dvě hodiny po útoku měl atentátník, který byl zadržen bezprostředně po činu, smazanou historii na sociální síti Facebook a "komunikační historii". Ministr přitom dodal, že ji nesmazal útočník na Fica a patrně ani jeho manželka.

Šutaj Eštok v neděli na tiskové konferenci znovu upozornil, že lidé, kteří schvalují útok na Fica nebo šíří nenávist na sociálních sítích, za to ponesou odpovědnost.

Ministr vnitra v televizi TA3 řekl, že "jako pravděpodobnější se jeví, že útok byl zkoordinovaný s nějakou skupinou... Pracujeme s tím, že to nebyl osamělý útočník, ale že za tím probíhalo něco, co se snažíme objasnit". Dodal, že do vyšetřování jsou zapojené i tajné služby.

Robert Fico se nadále léčí v banskobystrické nemocnici, která dnes informovala, že podstoupil kontrolní vyšetření, je při vědomí a komunikuje.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz