ČEŠI NA EURO 2024

Češi si na poslední chvíli zajistili postup na Euro. Trenér Šilhavý končí u reprezentaceAKTUALIZOVÁNO
Český fotbalový výběr v pondělí porazil Moldavsko 3:0 v kvalifikaci před mistrovstvím Evropy. Foto: Radovan Jelen
5
Domov
Sdílet:

Český fotbalový výběr v pondělí porazil Moldavsko 3:0 v kvalifikaci před mistrovstvím Evropy. Fotbalistům k postupu stačila remíza. Soupeř měl poprvé v historii šanci se na šampionát dostat, ale neprošel přes oslabený český tým. Chyběli v něm hráči Jakub Brabec, Vladimír Coufal a Jana Kuchta, kteří kvůli návštěvě olomouckého nočního klubu byli nuceni mužstvo opustit. Česká fotbalová reprezentace po vyhraném zápase na síti X oznámila, že trenér Jaroslav Šilhavý u týmu končí.

Brabce a Kuchtu v sestavě nahradili Martin Vitík a Tomáš Chorý, pro které se jedná o seniorskou reprezentační premiéru. Chorý se v zápasu prosadil již ve 14. minutě, kdy přihrál na gól Davidu Douděrovi. Chorý potom ještě skóroval v 72. minutě. Třetí gól přidal kapitán týmu Tomáš Souček. Coufala v sestavě nahradil Lukáš Masopust. O návštěvě nočního klubu, kvůli které trojice hráčů opustila mužstvo, jsme psali zde.

V sestavě nechyběl ani kapitán českého týmu Tomáš Souček, který v Polsku utrpěl zranění hlavy, se kterým dokonce duel s domácím týmem dohrál.

Češi před zápasem ztráceli na vedoucí Albánii 2 body, na třetí Polsko měli náskok jeden bod a na Moldavsko body 2. Pokud by tak Češi remizovali, zůstali by na druhém místě tabulky, ze kterého by postoupili na mistrovství Evropy. Problematická by pro Čechy byla prohra, která se ale s Moldavskem, které je pokládáno za outsidera, nepředpokládala.