Slavia rozdává tvrdé tresty. První výtržník dostal doživotní zákaz, Chorý a Douděra už si nezahrají

PRAŽSKÉ DERBY

Slavia rozdává tvrdé tresty. První výtržník dostal doživotní zákaz, Chorý a Douděra už si nezahrají
Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. Foto: SK Slavia Praha
1
Domov
Sdílet:

První tvrdé tresty po nedohraném derby už padly. Fotbalová SK Slavia Praha udělila jednomu z výtržníků doživotní zákaz vstupu do Fortuna Areny a zároveň oznámila další razantní opatření po chaosu, který v závěru sobotního šlágru se Spartou vedl k předčasnému ukončení utkání. Končí také dva hráči A-týmu Tomáš Chorý a David Douděra.

K incidentům došlo v nastaveném čase derby, když na hřiště vběhly stovky slávistických fanoušků. Někteří z nich se střetli s hráči Sparty, další házeli světlice směrem k sektoru hostů. Duel byl předčasně ukončen poté, co hostující tým odmítl pokračovat kvůli obavám o bezpečnost.

Klub nyní začal s identifikací viníků a první exemplární trest už byl potvrzen. Představenstvo Slavie oznámilo, že doživotní zákaz vstupu dostal fanoušek, který během derby neoprávněně vstoupil na hrací plochu a napadl sparťanského brankáře Jakuba Surovčíka. „Dotyčný byl na základě spolupráce bezpečnostních složek a kamerových záznamů stadionu identifikován a následně se ke svému jednání sám přihlásil,“ uvedl klub.

Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík následně potvrdil, že jde pouze o začátek. „Dnes jsem podepisoval první rozhodnutí. Výtržník, který polil pivem Jakuba Surovčíka, obdržel trest doživotního zákazu vstupu na stadion. Takoví fanoušci na Slavii nepatří,“ řekl Tvrdík v podcastu Odbor přátel Slavie.

Slavia zároveň oznámila uzavření severní tribuny, kde sídlí domácí „kotel“. „Otevřena nebude, dokud nebudou identifikováni a postaveni před orgány činné v trestním řízení všichni pachatelé napadení hráčů Sparty Praha a útoků pyrotechnikou na sektor hostujících fanoušků. A dokud nebudeme mít jistotu, že se taková situace nemůže opakovat. I kdyby to mělo znamenat uzavření Tribuny Sever po celou sezonu 2026/2027. O bezpečnosti hráčů a respektu k soupeři nebudeme vyjednávat,“ konstatoval šéf Slavie. Klub chce po identifikovaných výtržnících vymáhat také náhradu všech škod včetně případné milionové pokuty od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace.

Vedle fanoušků dopadly následky i na hráče. Tvrdík uvedl, že útočník Tomáš Chorý a obránce David Douděra už za Slavii nenastoupí. Oba dostali svolení k letnímu přestupu.

Chorý čelil v posledních měsících opakované kritice za své chování na hřišti. V derby znovu vzbudil kontroverze a už dříve byl vyloučen například za údajné plivnutí na protihráče nebo úder do rozkroku brankáře Slovácka. Douděra zase podle zápisu o utkání vulgárně pokřikoval na rozhodčí a simuloval zranění. „Tomáš Chorý? Je mi hrozně líto jeho rodiny a dětí, nejvíc potrestal je. Když jsem včera viděl jeho rodinu, jak se jeho holčička bojí do školy, že ji budou šikanovat. Tomáš zřetelně není schopen ovládat svoje chování,“ řekl Tvrdík s tím, že u Douděry je to samé. „Má legitimní zdravotní problémy, opakovaně jsme to s ním řešili,“ komentoval.

Celou událostí se nyní zabývá disciplinární komise Ligové fotbalové asociace. Slavii vedle pravděpodobné kontumace 0:3 hrozí za nezvládnutí pořadatelské služby pokuta až deset milionů korun a také uzavření stadionu. O verdiktu má komise rozhodnout v úterý.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články