Moskva si kvůli žhářskému útoku na Ruský dům v Praze předvolala českého velvyslance
RUSKÝ DŮM
Ruské ministerstvo zahraničí si dnes kvůli útoku zápalnými lahvemi na Ruský dům v Praze předvolalo českého velvyslance v Moskvě Daniela Koštovala. Dalo mu najevo svůj protest, píše agentura TASS s odvoláním na mluvčí ruské diplomacie Mariju Zacharovovou.
Ruská strana vyjádřila „hluboké znepokojení nad tímto incidentem,“ řekla také Zacharovová. Už dnes ráno ho označila za „barbarský čin“.
Čtěte také: Metnar odsoudil útok na Ruský dům. „Útok na jakýkoli objekt je nepřijatelný,“ řekl
Rusko podle mluvčí žádá, aby Česko provedlo „kompetentní vyšetřování tohoto trestného činu, našlo a potrestalo viníky a přijalo nezbytná opatření pro zajištění bezpečnosti ruských zastupitelských úřadů v Praze“.
⚡️ Overnight on March 27, the Russian House in Prague came under a terrorist attack – unknown assailants hurled several incendiary bottles at the building.
— MFA Russia 🇷🇺 (@mfa_russia) March 27, 2026
The timing was deliberate: the final event of the Days of Russian Culture was due to take place.https://t.co/oAubYtFzOD pic.twitter.com/H1srZQqJBA
Na budovu Ruského střediska vědy a kultury kdosi ve čtvrtek večer hodil několik zápalných lahví. Nikomu se nic nestalo a policie případ vyšetřuje pro podezření z poškození cizí věci. Útok odsoudilo české ministerstvo zahraničí nebo ministr vnitra Lubomír Metnar.