Česká radost. Basketbalisté po skvělém výkonu porazili na MS Japonsko o dvanáct bodůAKTUALIZOVÁNO
Češi porazili Japonsko a přiblížili se postupu ze skupiny. Foto:

Zdroj: Reuters

1

Čeští basketbalisté na mistrovství světa v Šanghaji porazili Japonsko 89:76 a pokud Turecko v odpoledním duelu nezaskočí obhájce titulu z USA, zahraje si s ním výběr trenéra Ronena Ginzburga ve čtvrtek na závěr základní skupiny o postup do dalších bojů.

První poločas byl především díky podařené druhé čtvrtině v režii českého týmu. Po úvodním dějství bylo skóre 18:18, ale ve druhém si národní tým zásluhou přesné tříbodové střelby vypracoval až desetibodové vedení. V poločasové pauze tak vedl 45:40.

Čtyři trojky v první půli dal Blake Schilb, Jaromír Bohačík přidal tři. Oba nakonec byli s 22 body nejlepšími střelci zápasu, Schilb navíc proměnil šest ze sedmi tříbodových pokusů. Patnáct bodů přidal Tomáš Satoranský, japonským lídrem byl s 21 body Rui Hačimura.

Český tým, který na úvod MS podlehl 67:88 pětinásobným americkým šampionům, kontroloval zápas bez problémů až do konce a připsal si první vítězství na mistrovství světa v samostatné historii. Naposledy se Češi představili na šampionátu ještě jako Československo před 37 lety.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.