1 Vysoká kauce odmítnuta

Kočner nabízel za propuštění kauci jeden milion eur

NOVÉ

Témata: ,

Kontroverzní podnikatel Marian Kočner, který si podle nepotvrzených informací slovenských médií objednal vraždu slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka, nabízel za své propuštění z vazby kauci ve výši jednoho milionu eur (asi 26 milionů Kč). Trestní soud v Banské Bystrici jeho požadavek ale podle deníku Pravda odmítl.

Kočner tak zůstává za mřížemi ve slovenském Leopoldově. Ve vazbě je od konce června kvůli jinému případu, v němž je obviněn z falšování směnek v hodnotě přibližně 70 milionů eur (asi 1,8 miliardy Kč). O propuštění žádal podruhé a soud o něm rozhodoval v polovině listopadu.

Kuciak pracoval jako investigativní redaktor pro zpravodajský web Aktuality.sk. On a jeho snoubenka byli zastřeleni ve svém domě ve vesnici Veľká Mača 21. února. Slovenská policie i prokuratura již dříve uvedly, že úkladná vražda souvisela s Kuciakovou prací. Zavražděný novinář psal i o podezřelých obchodních transakcích Kočnerových firem.

Čtěte také: Protestující poničili Vítězný oblouk. Francie zvažuje výjimečný stav

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.