Rakovina nemusí znamenat smrt, chce ukázat setkání vyléčených dětí

Dětská onkologie

Rakovina nemusí znamenat smrt, chce ukázat setkání vyléčených dětíNOVÉ
ilustrační foto Foto:

Foto: Shutterstock

Domov

Děti vyléčené z rakoviny se v sobotu 17. února setkají v Praze na charitativní akci Den dětské onkologie. Ta má široké veřejnosti přiblížit problematiku nádorových onemocnění i představit pokroky v jejich léčbě. Organizátoři ale připravili kromě odborných diskuzí také zábavný program například v podobě výtvarné dílny nebo výstavy fotografií. Akce se uskuteční na náměstí Václava Havla u Národního divadla v Praze.

Kromě odborných diskuzí bude pro návštěvníky připravena také výtvarná dílna Elišky Podzimkové, která sama si v šestnácti letech prošla léčbou rakoviny. Tato mladá výtvarnice zde představí ještě svou výstavu fotografií. „Nafotila jsem snímky dětí, které jsou aktuálně v léčbě. Budou velké, černobílé a docela smutné,“ řekla pětadvacetiletá Podzimková. Spolu s návštěvníky výstavy pak těmto vyfoceným dětem, které v důsledku léčby ztratily vlasy, udělají z provázků a barev duhové „šílené“ vlasy.

Večer se všichni společně přesunou v lampionovém průvodu na Václavské náměstí, kde se bude konat koncert na podporu dětské onkologie.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.