3 Zimní sporty u Weissensee

U lyžařského střediska Weissensee si lze vyzkoušet i potápění pod ledem

, NOVÉ

Témata: ,

Korutanské jezero Weissensee nadchne. Uprostřed dechberoucí přírody se rozkládá útulné lyžařské středisko, přívětivé k rodinám, pohodlné, obsluhované skibusem… Ve Weissensee je pohodlí hostů na prvním místě. Ve skiareálu si přijdou na své zejména rodiny, na které zde čeká řada nabídek – mimo jiné zde děti jezdí v rámci akce „Meterix“ podle výšky – moto zní „čím menší, tím levnější“. Ohřát se je možné v horských chatách, se svařeným vínem a jídlem.

Bruslení přímo na zamrzlém jezeře je díky kulisám korutanských vrcholků obzvláště působivé. Od prosince do poloviny března se tloušťka ledu pohybuje okolo 40 centimetrů, a tak si projížďku na největší přírodní ledové ploše Evropy o velikosti 6,5 kilometrů čtverečních lze užít v poklidu a bez starostí. Velké oblibě se ve Weissensee těší rovněž rychlobruslení. 

Ve Weissensee není problém si vyzkoušet ani potápění pod ledem. S trochou štěstí připraví korutanská příroda průzračný led a bude tak zpod ledu vidět až nad hladinu. Diving Weissensee má s potápěním letité zkušenosti a pořádá i kurzy pro začátečníky. Poptávka však stále a stoupá a organizátoři doporučují se zaregistrovat s předstihem.

Více informací lze dohledat na oficiálních stránkách

Čtěte také: FOTOGALERIE: Noční aktivity v největším rakouském lyžařském středisku Stubai

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.