U lyžařského střediska Weissensee si lze vyzkoušet i potápění pod ledem

Zimní sporty u Weissensee

U lyžařského střediska Weissensee si lze vyzkoušet i potápění pod ledemNOVÉ
Zimní sporty u Weissensee Foto:

Foto: Kärnten Werbung / Michael Stabentheiner / © Kärnten Werbung / Franz Gerdl

3
Cestování

Korutanské jezero Weissensee nadchne. Uprostřed dechberoucí přírody se rozkládá útulné lyžařské středisko, přívětivé k rodinám, pohodlné, obsluhované skibusem… Ve Weissensee je pohodlí hostů na prvním místě. Ve skiareálu si přijdou na své zejména rodiny, na které zde čeká řada nabídek – mimo jiné zde děti jezdí v rámci akce „Meterix“ podle výšky – moto zní „čím menší, tím levnější“. Ohřát se je možné v horských chatách, se svařeným vínem a jídlem.

Bruslení přímo na zamrzlém jezeře je díky kulisám korutanských vrcholků obzvláště působivé. Od prosince do poloviny března se tloušťka ledu pohybuje okolo 40 centimetrů, a tak si projížďku na největší přírodní ledové ploše Evropy o velikosti 6,5 kilometrů čtverečních lze užít v poklidu a bez starostí. Velké oblibě se ve Weissensee těší rovněž rychlobruslení. 

Ve Weissensee není problém si vyzkoušet ani potápění pod ledem. S trochou štěstí připraví korutanská příroda průzračný led a bude tak zpod ledu vidět až nad hladinu. Diving Weissensee má s potápěním letité zkušenosti a pořádá i kurzy pro začátečníky. Poptávka však stále a stoupá a organizátoři doporučují se zaregistrovat s předstihem.

Více informací lze dohledat na oficiálních stránkách

Čtěte také: FOTOGALERIE: Noční aktivity v největším rakouském lyžařském středisku Stubai

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.