1 Fotbalové mistrovství

Fotbalové finále sledoval v Česku téměř milion diváků

NOVÉ

Témata: , ,

Finále fotbalového mistrovství světa mezi Francií a Chorvatskem vidělo na ČT Sport 974.000 diváků, což bylo nejvíce ze všech přenosů ze šampionátu v Rusku. Nedělní odpolední přenos dosáhl podílu 45 procent, uvedla Česká televize. Sledovanost tím zaostala za předchozími souboji o zlato, které přilákaly k obrazovkám přes milion diváků.

Na předchozím mistrovství světa před čtyřmi lety v Brazílii zhlédlo finálový duel mezi Německem a Argentinou 1,156 milionu diváků. Triumf Španělska nad Nizozemskem v roce 2010 vidělo 1,026 milionu lidí.

I předchozí finálové zápasy měly v českých domácnostech větší sledovanost. V roce 2006 vidělo berlínský duel Itálie – Francie 1,63 milionu lidí, o čtyři roky dříve finále Brazílie – Německo v Jokohamě 1,588 milionu diváků a v roce 1998 vítězství domácí Francie nad Brazilci dokonce 2,42 milionu fotbalových příznivců.

Sobotní zápas o bronz mezi Anglií a Belgií vidělo 445.000 diváků, což znamená třetinu všech, kteří byli v tu dobu u obrazovek. Ze semifinálových utkání byl sledovanější duel Chorvatsko – Anglie s 894.000 diváků, zápas Francie – Belgie vidělo zhruba o 100.000 lidí méně. Z hlediska týmů byly na letošním mistrovství světa nejsledovanější zápasy Chorvatů, na které se průměrně dívalo 671.000 fanoušků.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.