1 Prague PlayOffs

Milardářské dcerky se sjely do Prahy. Český tým na parkurové soutěži neprošel

AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Špička světového jezdectví a dcery miliardářů se o víkendu představí v pražské O2 aréně ve finále vrcholné soutěže, kterou vygraduje celoroční parkurová tour. Elitní parkurové soutěže Global Champions Prague PlayOffs se zúčastní zahraniční i domácí hvězdy, český tým Prague Lions s jezdci Annou Kellnerovou a Alešem Opatrným ale vypadl již ve čtvrtfinále. Program soutěže trvá od čtvrtka do neděle. Parkurový sport si oblíbili hlavně bohatí lidé z celého světa, kteří tak pořídili zábavu pro své děti. Tento typ jezdectví je v zásadě jen pro vyvolené, protože drtivá většina populace se na tento typ může dívat jen v televizi. V Praze se třeba představí koně za stovky miliónů korun.

Na vítězný tým čeká hlavní cena 3 miliony eur (přes 77 milionů korun), výherce soutěže jednotlivců získá 1,25 milionu eur, v přepočtu přes 30 milionů korun. Na jezdecké soutěži se představí kromě Kellnerové například i Athina Onassis, jediná dědička řeckého miliardáře Aristotela Onassise nebo Jessica Springsteen, dcera zpěváka Bruce Springsteena.

Domácí tým Prague Lions vypadl ve čtvrtfinále Global Champions Prague PlayOffs. Tým v prvním kole doplatil na nezdar nejzkušenějšího člena Švéda Pedera Fredricsona. Jezdkyně Anna Kellnerová na koni Silverstone G zajela se čtyřmi trestnými body za jednu chybu. České jezdce tak domácí fanoušci uvidí již jen při rámcových soutěžích.

Dvaadvacetiletá Kellnerová jela jako druhá členka týmu. Před startem na ni dolehla atmosféra velkého domácího závodu. „Byla jsem samozřejmě nervózní, ale fanoušci mě podpořili. Dodalo mi to odvahu a mohla jsem odstartovat a dojet až do konce,“ svěřila se novinářům.

Ze třinácti překážek nakonec zaváhala jen na té s motivem Karlova mostu, jejíž břevno shodil Silvestone G předníma nohama. „Přišla jsem malinko na bližší distanc, než jsem chtěla,“ komentovala tuto chybu Kellnerová. Zbytek parkuru ale zvládla čistě a se svým výkonem byla poměrně spokojená. „Samozřejmě bych jela raději čistě, ale jedna chyba na této úrovni není žádná katastrofa. Jsem ráda, že jsem to takhle doskákala a že mě Silverstone podržel po zbytek parkuru,“ uvedla Kellnerová.

Jako divák sledoval svůj tým druhý český jezdec Aleš Opatrný. „Myslím, že jsem byl víc nervózní, než kdybych sám startoval. Držel jsem jim hrozně palce, aby se mohlo pokračovat dál. Bohužel se to nepovedlo. O jednu chybku míň, byli bychom dál, ale je to sport. Nikdo za to nemůže, je to prostě smůla,“ litoval.

Otcem české jezdkyně, jejímž partnerem je významný český miliardář Daniel Křetínský, je nejbohatší Čech Petr Kellner. Ten vzbudil pozdvižení na začátku prosince, kdy své dceři koupil klisnu Catch me if you can. Za koně zaplatil téměř čtvrt miliardy korun a přeplatil tak i Billa Gatese. Pod Kellnera spadá i O2 aréna, kde se akce konala. Kellnerová patří mezi úspěšné závodnice, stala se už dvakrát mistryní České republiky v parkurovém skákání v kategorii mladých jezdců a dvakrát obdobný titul získala v kategorii juniorů.

Čtěte více: Kellner zaplatil za koně pro dceru zhruba 250 milionů korun, přeplatil i Gatese

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.