Trochu jiná kampaň. Zakázané Stuchlíkovo video s koksem připomíná orgie

Trochu jiná kampaň. Zakázané Stuchlíkovo video s koksem připomíná orgieAKTUALIZOVÁNO
Petr Stuchlík v bizarním videu Foto:

Reprofoto: Printscreen z videa Fincentra

Domov

Bizarní klip kandidáta na primátora

jhr Echo24

Dřívější úspěšný finančník a nynější kandidát ANO na primátora Prahy za ANO Petr Stuchlík náhle otočil. Narychlo stahuje video, které propagovalo jeho bývalou firmu Fincentrum, které jej však dnes může poškodit v očích veřejnosti.

Zatímco na svém facebookovém profilu se Stuchlík vykresluje v těch nejlepších obrysech a pravidelně navštěvuje Sousedské večeře s občany, za náborový klip své někdejší finančně poradenské společnosti Fincentrum se patrně i stydí, dnes totiž hraje úplně jinou roli. Minutu a půl dlouhé video je naplněné mnoha záběry, které v divákovi vzbuzují dojem, že se dívá na pornografický klip nebo spot o drogové závislosti. Nechybí v něm narážky na sex, kokain a další návykové látky. Pomyslným vrcholem dekadentního obrázku „kluků z lepší společnosti“ je pak záběr na samotného Stuchlíka s maskou prasečího rypáku. Firma se jej snaží smazat ze všech dostupných kanálů.

Asi dva roky starý klip byl v minulosti k dohledání na YouTube stránce společnosti Fincentrum, posléze však zmizel. Ještě ve středu pak bylo video dostupné na facebookovém profilu firmy, i odtamtud jej však někdo smazal. Některým uživatelům se ještě podařilo záběry stáhnout a nahrát na jinou platformu, byť už jen ve špatném rozlišení.

Spot začíná přímo záběrem na Stuchlíka sedícího v luxusním křesle, jemuž pták zobe z ruky zrní. Následuje pohled na stín na zdi, který připomíná penis. Největší část videa zabírají mladí lidé, kteří si například ve zpomaleném pohybu lijí do úst jakousi tekutinu, nabírají z misky předměty připomínající kostky ledu, přepočítávají bankovky či se různě vlní a drží za ruce. Klip vrcholí záběrem na pražskou jedničku hnutí ANO, jak se s nasazenou maskou prasečího čumáku naklání přes stůl k jinému muži, zatímco vítr rozfoukává hromádku bílého prášku na šachovnici. Vedle dění na videu probleskují i jednoslovné slogany jako „síla“, „důvěra“, nebo „budoucnost“.

Kandidát na pražského primátora zmínil drogy i ve svém středečním facebookovém příspěvku. „Viděli jste The Wolf of Wall Street​? V Evropě se sice mezi bankéři nefetuje, ale jinak je to přesné,“ napsal. „Výkon, výkon, od rána do noci, chyba? Letíš z kola ven. Film The Firm (movie)? Jo, tak to přesně je. Na druhou,“ dodal.

Na dotaz deníku Echo24, proč klip postupně zmizel ze všech veřejně dostupných míst, a jestli ho video nemůže poškodit v očích voličů, Stuchlík odpověděl, že jde o vtip s odkazem právě na snímek Vlk z Wall Streetu. „Na úvod jednoho z kongresů jsme ho s kolegy parodovali, protože takhle je trochu komicky vyobrazován svět velkých amerických finančníků,“ vysvětluje. „I lidé v byznysu si umí udělat srandu sami ze sebe. No, a kdyby to natočil Buñuel, bude z toho legenda, ne?“ doplnil Stuchlík.

Obytný most a zlatý koncertní sál

S trochou nadsázky lze říci, že je nyní jasné, odkud pocházejí podivné nápady kandidáta ANO na změny ve vzhledu české metropole. Stuchlík na sebe nedávno upozornil návrhem na vyřešení situace s Libeňským mostem v Praze. Vizualizace, kterou vypracoval architekt Jaromír Pizinger, počítá na opraveném mostě i s byty a parkem. Stuchlík za svůj plán nicméně sklidil nemalou kritiku. Například soudní znalkyně ve stavebnictví Miloslava Pošvářová návrh označila za těžkopádný a megalomanský. Přidali se i další, podle nichž by most takovou tíhu nemohl ani udržet.

Zaujmout Pražany před volbami se Stuchlík snaží také návrhem nového koncertního sálu. Stuchlíkova hala nejvíce připomíná Guggenheimovo muzeum ve španělském Bilbau. Sám však přiznává, že se inspiroval pouze zlatavou barvou slavného muzea.

Čtěte také: Stuchlíka na akci ANO zasáhlo vejce do hlavy a ramene

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články