1 Názory čtenářů

Připodotknutí insidera

Nesmírně jsem se pobavil nad editorialem Jiřího Peňáse. Máte naprostou pravdu v tom, že otázky, které dostáváme jsou jako přes kopírák a je těžké u nich neusnout. Někdy se mi podaří přece jenom vybruslit ze stereotypu a na neotřelou otázku, jestli někdy někdo z nás jezdil na koni, odpovědět „že to je už hodně dávno a že to byl kůň houpací“.

Doufám, že tato má odpověď Vás utvrdí v přesvědčení, že jsem takový popletenější strýc. I když před pěti lety, mi právě ta prvoplánová „popletenost“ byla sympatická na Karlu Schwarzenbergovi. Jakožto konzervativní člověk jsem stálým čtenářem vašeho klasického papírového týdeníku a přeji si, aby se dostal i do menších měst. Je to to nejlepší, co v žurnalistice existuje. Už tím, že se nepohybujete pouze převalováním v jedné bublině, ale máte mezi redaktory novináře s různou politickou a společenskou orientací.

Máte pravdu pane Peňási, když říkáte v posledním odstavci, „s každým by se dalo stát půlhodiny v zaskleném výtahu“. I když já sám jsem naprosto politicky jinde než třeba pan Drahoš, velice je mi sympatický tím, že má „Kinderstube“ a i když bychom jeden druhého nemohli volit, setrvání v rozhovoru je naopak velice příjemné. S panem Fischerem, s kterým jsme vedli politický souboj na nože v Českém rozhlase, jsme si zase zazpívali  mohutnými hlasy v zákulisí CEVRO institutu „Salve Regina“.

Mimochodem, víte že fakticky pět kandidátů má co dočinění s hudbou? V pěveckých sborech zpívají Jiří Drahoš, Marek Hilšer, Pavel Fischer zase zpíval svým mohutným basem v opeře, Michal Horáček píše texty a já psal symfonie i hity. Prostě, když to nevyjde s tím prezidentováním a ta bytost nás převálcuje, tak si budou lidé pamatovat, že na prezidenta kandidovali, jak kdysi řekla Vaše dcera, „pánové, kteří jsou hodní.“

S přáním, aby nám Echo vydrželo v tištěné formě, vše dobré v novém roce přeje prezidentský kandidát, který se jenom tak neškodně nebaví, ale naopak to myslí s tou kandidaturou vážně, Petr Hannig.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.