VIDEO: Opilí ruští reprezentanti zbili ministerské úředníky a jdou do vězení

VIDEO: Opilí ruští reprezentanti zbili ministerské úředníky a jdou do vězeníVIDEO UVNITŘ
Fotbalisté Alexander Kokorin a Pavel Mamajev Foto:

Foto: Wikimedia Commons

Alexander Kokorin - Вячеслав Евдокимов - fc-zenit.ru, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50412166

Pavel Mamajev - Степиньш Ольга - http://soccer.ru/gallery/49140, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18641992

Svět

Trest pro fotbalisty

Echo24

Ruští fotbaloví reprezentanti Alexandr Kokorin a Pavel Mamajev půjdou za loňské napadení několika lidí v centru Moskvy do vězení. Kokorin dostal u moskevského soudu 18 měsíců nepodmíněně, Mamajev 17. Podle svědků byli oba ruští hráči při incidentu pod vlivem alkoholu a zřejmě i drog. Oběma hrozil až sedmiletý trest.

Napadení se odehrálo v říjnu minulého roku. Podle záběrů bezpečnostních kamer skupina útočníků, mezi nimiž byli i oba fotbalisté, zbila a zkopala na ulici muže. Další pak napadli v kavárně poté, co je napomínali kvůli přílišnému hluku. Mezi zraněnými byli dva vysoce postavení ministerští úředníci.

Osmadvacetiletý útočník Zenitu Petrohrad Kokorin si zahrál na jednom světovém a dvou evropských šampionátech, v 48 utkáních za Rusko vstřelil 12 gólů. O dva roky starší záložník Krasnodaru Mamajev má na kontě 15 reprezentačních startů, zúčastnil se Eura 2016.

Vedle vězení čeká oba fotbalisty i postih od klubů, které jejich chování odsoudily. Navíc jim od etické komise svazu hrozí až doživotní zákaz působení v ruských fotbalových soutěžích.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Soud zvýšil trest fotbalistovi Řepkovi. Půjde do vězení na dva roky

Související články