Z garáže do české Top 6. Společnost iNETPrint míří s novinkou na Fundlift

Technologická platforma PromoTron

Z garáže do české Top 6. Společnost iNETPrint míří s novinkou na FundliftNOVÉ
Internetová reklamní agentura iNETPrint Foto:

Foto: Roklen24

1
Ekonomika

Internetová reklamní agentura iNETPrint, která patří společnosti iNET Solutions s.r.o., vyvíjí novou technologickou platformu PromoTron. Ta má za cíl zefektivnit proces výběru, navrhování, kalkulování a objednávání reklamního zboží. Na dokončení vývoje prvních čtyř služeb v rámci cloudové platformy PromoTron společnost nyní poptává financování od široké veřejnosti formou investiční crowdfundingové platformy Fundlift. Investorům nabízí čtyřletý dluhopis s roční úrokovou sazbou 7,5 %, s cílovou částkou 4,5 milionu korun.

Společnost iNET Solutions je úspěšná česká firma, která za 14 let své historie vyrostla z „garážového projektu“ do úspěšné reklamní agentury patřící ve svém oboru mezi šest největších v ČR. Agentura iNETPrint se zabývá online prodejem reklamních a dárkových předmětů primárně pro firmy. Společnost funguje jako obchodní a technologická firma, která propojuje informace o produktech, skladech a výrobních kapacitách a pomocí vlastního softwaru organizuje reklamní zakázky v široké síti dodavatelů, výrobců a tiskáren v ČR, Evropě a Asii. V nabídce iNETPrint je více než 90 tisíc reklamních předmětů, jejichž prodej v loňském roce překročil 83 milionů Kč.

„Během 14 let podnikání s reklamním zbožím jsme identifikovali celou řadu neefektivních a zdlouhavých procesů v řetězci klient, agentura, distributor a výrobce. Tyto procesy zvyšují náklady a přidělávají zbytečnou stereotypní práci. Ačkoli segment obchodu s reklamními předměty dosáhl v USA a Evropě objemu již více než 35 miliard EUR, většina reklamních agentur stále neumožňuje firemním zákazníkům nakupovat zboží včetně potisku snadno, rychle a skutečně 100% online,“ říká Daniel Frouz, zakladatel iNETPrintu. Proto se jeho tým rozhodl vyvinout novou technologickou platformu PromoTron, jež by pomohla zefektivnit celý proces výběru, navrhování a objednávání reklamního zboží.

PromoTron je ucelený koncept technologicky unikátních a oborově specializovaných cloudových služeb sjednocených v jedné platformě. Cílem je pomocí těchto služeb přinést firmám v reklamním oboru razantní zvýšení interní produktivity práce, zefektivnění procesů, získání nových klientů, obchodní diverzifikaci, zvýšení ziskovosti a také významnou úsporu času lidem na všech stranách obchodu.

„Naše řešení pomáhá zrychlit procesy v průmyslu reklamního zboží. Dosahujeme toho tím, že přesouváme nákladný IT vývoj z agentury do naší platformy. Většina agentur nemá dostatek prostředků k tomu, aby vyvinuly vlastní software, umožňující zefektivnit grafické a produkční procesy související s reklamním zbožím. My jim za zlomek ceny takové řešení dodáme,“ dodává Frouz.

V rámci platformy PromoTron vznikne až 15 různých služeb. Na první čtyři, které budou spuštěny začátkem příštího roku, poptává iNETPrint financování na investiční crowdfundingové platformě Fundlift. Peníze chce využít na dokončení vývoje a k zajištění marketingové a obchodní propagace v rámci Evropy.

Podle průzkumů společnosti je v EU tržní potenciál zhruba 360 tisíc firem v reklamním segmentu. Průzkum konkurence v Evropě i USA dále potvrdil, že strategie založená na náročné integraci a zkvalitnění dat a následný vývoj specializovaných služeb vytváří unikátní přidanou hodnotu a okamžitý přínos pro zákazníka bez nutnosti investic do IT na jejich straně. Rychlost a jednoduchost nasazení a využití služeb je to, čím chce PromoTron zaujmout ve světě a prosadit se mezi konkurencí.

O iNET Solutions s.r.o.:
iNET Solutions s.r.o. je dlouhodobě zisková společnost provozující reklamní agenturu iNETPrint, jež se zabývá online prodejem reklamních předmětů a dárků. Společnost funguje jako obchodní technologická firma, která zpracovává informace a pomocí vlastního softwaru organizuje reklamní zakázky v široké síti dodavatelů, výrobců a tiskáren v ČR, Evropě a Asii. Díky outsourcované výrobě tak může svým zákazníkům nabídnout pohodlně na jednom místě až 90 tisíc různých reklamních předmětů od propisek a textilu až po powerbanky či USB disky.

O Fundliftu:
Fundlift je investment-crowdfundingová platforma, která umožňuje investice do společností prostřednictvím koupě konvertibilních investičních certifikátů, minibondů, nebo investování do podílů společností. Podporuje začínající firmy a podílí se na jejich potenciálním úspěchu. Fundlift byl spuštěn v květnu 2016. Peníze od investorů získalo již 38 projektů, z toho 32 pro velký zájem investorů navyšovalo cílovou částku emise. Celková zafinancována částka již přesáhla 203 milionů korun.