VIDEO: Starostu zastřelili před radnicí. Vedl protidrogové tažení

Slavnostní vyvěšování vlajky

VIDEO: Starostu zastřelili před radnicí. Vedl protidrogové taženíNOVÉ
Filipínskéhý starosta Antonio Cando Halili byl zastřelen neznámým pachatelemna slavnostním vyvěšování vlajky Foto:

Foto: Facebook/ Antonio Halili

1
Svět

Echo24

Starostu filipínského města Tanauan, který organizoval takzvané průvody hanby s podezřelými z prodeje drog, v pondělí během slavnostního vyvěšování vlajky před radnicí zastřelil neznámý pachatel. Ten z místa činu uprchl, napsala agentura AP. Motiv vraždy není znám.

Antonio Cando Halili podlehl zranění, které mu způsobila střelná rána do hrudníku během slavnostního shromáždění více než stovky zaměstnanců radnice a nově zvolených vůdců okolních vesnic. „Jsme v šoku a zarmouceni,“ uvedla podle agentury Reuters zástupkyně starosty Jhoanna Villamorová, která během ceremoniálu stála vedle Haliliho.

Ochranka podle svědků neviděla, že ke starostovi někdo přistoupil, slyšela pouze výstřel. Šlo tak zřejmě o útok odstřelovače.

Halili před dvěma lety v Tanauanu pořádal takzvané průvody hanby s podezřelými z prodeje drog, což vyvolalo pobouření ochránců lidských práv. Loni v říjnu ho přitom policie obvinila ze zapojení do nelegálního obchodování s drogami ve městě, což Halili odmítl.

Protidrogové tažení zahájil na Filipínách prezident Rodrigo Duterte v červenci 2016. Policejní násilí si od té doby vyžádalo více než 4200 obětí na životech, dalších 131 500 lidí bylo zatčeno. Aktivisté za lidská práva ale tvrdí, že skutečný počet obětí může být mnohem vyšší.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Filipínská armáda zabila 15 islámských bojovníků. Zničili i továrnu, kde teroristé vyráběli bomby