2 Nové parlamentní hnutí

Klaus ml. slibuje dalšího poslance pro Trikolóru. Bude jím Mališ z ANO?

, Nové

Témata: , ,

Novému hnutí poslance Václava Klause ml. Trikolóře se rýsuje další poslanecký přírůstek. Člověkem, který by mohl rozšířit prozatím dvoučlennou skupinu poslanců Trikolóry by mohl být poslanec ANO Přemysl Mališ, který vypověděl poslušnost premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Nehlasoval totiž při středečním hlasování proti nedůvěře vládě, nebyl v té době v sále.

Sám poslanec a šéf Trikolóry Klaus nechtěl případný přestup přímo komentovat. Deníku Echo24 pouze řekl, že vše oznámí v červenci.

Poslanec Mališ také nechce nyní nic komentovat, dokud se nesejde s předsedou klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem. „Nemohu nyní říct víc. Slíbil jsem předsedovi klubu Jaroslavu Faltýnkovi, že dokud se s ním nesejdu před klubem, tak se k tomu nebudu více vyjadřovat,“ řekl deníku Echo24 poslanec. Sejít by se Mališ a Faltýnek mohli zhruba 8. července.

Na dotaz deníku Echo24, zda to souvisí i s Mališovým postojem ze středy, kdy nebyl v sále, když poslanci ANO hlasovali proti nedůvěře vládě, Mališ odpověděl, že souvisí. Vymezuje se totiž vůči podpoře KSČM vládě. „To samozřejmě souvisí. Hlavní důvod je vliv KSČM, to mi vadilo vždy. Ale postupně se to nabaluje, nežiji v bublině,“ uvedl bez dalších podrobností Mališ.

Devětatřicetiletý poslanec ANO se také v polovině června ukázal při oficiálním představení nového politického hnutí Trikolóra. Tehdy řekl, že přestup z ANO do nového subjektu neplánuje, ale že i tak má nové hnutí jeho podporu.

 

Dále čtěte: Bývalý poslanec Koudelka končí v ČSSD, má blízko ke Klausově Trikolóře

Příběh svobody

99 Kč

Přinášíme speciál k 30 letům svobody

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.