Exotická modelka má na Instagramu přes milion fanoušků. Není ale skutečná

Instagram a fiktivní celebrity

Exotická modelka má na Instagramu přes milion fanoušků. Není ale skutečnáNOVÉ 1
Svět

pvk Echo24

Na fotkách popíjí drinky, nechává se tetovat a hází svůdné pohledy. Modelka a zpěvačka Miquela Sousa má na sociální síti Instagram přes jeden milion obdivovatelů. Je krásná, exotická a od ostatních uživatelů sociální sítě sklízí statisíce lajků a pochvalných komentářů. Není však skutečná. Její identita totiž existuje pouze ve virtuálním prostoru.

Miquela Sousa neboli Lil Miquela se na sociálních sítích prezentuje jako modelka a zpěvačka s brazilsko-španělskými kořeny. Žije v Kalifornii a na svém instagramovém profilu se svými fanoušky sdílí svůj život celebrity. Vyžívá se ve značkovém oblečení jako je Chanel nebo Vans, chodí na večírky s přáteli v Los Angeles, nebo navštěvuje módní přehlídky. Bojuje také proti rasismu, nemá v lásce prezidenta Dnalda Trumpa a podporuje LGBT komunitu. Zkrátka, typická levičačka.

Exotická kráska však není skutečná – fiktivní hvězdička žije pouze ve virtuální realitě.

Miquela je počítačovou simulací Trevora McFedriese a Sary Decou ze společnosti Brud. Veřejnost přitom o „opravdovosti“ Miquely, vzhledem k jejímu digitálnímu vzhledu, dlouho diskutovala.

První instagramový příspěvek devatenáctileté zpěvačky pochází z dubna 2016, nejasnosti lidí vůči jejímu zjevnému digitálnímu vzhledu ale vyvrcholily v dubnu letošního roku. Miquely účet byl zablokován a ta pod tlakem za jeho možné navrácení přišla s „coming outem“.

„Úplně se mi z toho klepou ruce. Nejsem lidská bytost,“ přiznala virtuální Miquela na svém Instagramu.

Virtuální figura jako „nosič reklamy“

Instagram patří mezi nejoblíbenější sociální platformy na internetu a má dosah k velkému počtu uživatelů. I proto není Miquela pouze zajímavostí ve virtuálním prostoru, ale také typickou internetovou influencerkou a lukrativním reklamním prostředkem řady firem jako je například Prada, Supreme nebo Chanel.

Z produkce společnosti Brud zná instagramový svět dalšího „kyberuživatele“ jménem Blawko22. Z jiných produkcí je známá blondýnka Bermuda.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

ČTĚTE TAKÉ: Je propíchnutí uší týrání? Modelka pobouřila videem s dcerou a náušnicemi