1 REKLAMA NA FACEBOOKU

Inzerenti žalují Facebook. Tvrdí, že jim lhal o návštěvnosti videí

, NOVÉ

Témata: , ,

Skupina menších inzerentů žaluje společnost Facebook za to, že jim vědomě poskytovala zkreslené údaje o sledovanosti videí. Společnost však tvrdí, že o chybě ve zpracování statistiky informovala hned po jejím objevení. Informuje o tom BBC.

Facebook přiznal pochybení v září 2016. Inzerentům poskytoval zkreslené (vyšší) údaje ohledně sledovanosti a délce sledování videí. „Řekli jsme našim zákazníkům o této chybě ihned po jejím objevení,“ napsala společnost v prohlášení. Podle řady menších inzerentů to však není pravda a Facebook o chybném vypočítávání údajů věděl už od roku 2015, aniž by podnikl nápravu. 

Problém spočíval v tom, že při výpočtu průměrné délky, kterou uživatelé stráví sledováním videí, vynechával Facebook ty uživatele, kteří video sledovali méně než tři vteřiny. Nezapočítáním této skupiny se tak průměrná délka sledování videa uměle navyšovala. Zároveň však Facebook ve statistice sledovanosti videí uváděl jako „zhlédnutá“ i ta, u kterých uživatelé strávili méně než tři vteřiny.

Podle žalobců vychází z interních záznamů společnosti, že o této problematice věděla už v roce 2015, tedy o rok dříve, než chybu oficiálně přiznala. Ovlivnila tak to, kolik peněz se inzerenti rozhodli do reklamy na sociální síti investovat.


Čtěte dále: Účast v Účtenkovce je rekordně nízká. Nepomáhá ani propagace marketérů hnutí ANO

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.