1 slavný hrad

Hrad ve Francii, kde zemřel král Richard Lví srdce, je na prodej

, NOVÉ

Témata: , ,

Unikátní položka se nedávno objevila na francouzských webových stránkách firmy Le Bon Coin, která zprostředkovává prodej a nákup různých věcí. Za jeden milion eur si zde nyní můžou zájemci pořídit hrad Chalus. Ten se proslavil jako místo, kde v roce 1199 naposledy vydechl anglický král Richard I. Lví srdce. O prodeji informoval francouzský server local.fr.

Budoucí majitel za své peníze získá 15 místností, žalář a především temnou minulost, která se k hradu váže. Přesná cena panství je 996 400 € a celková plocha pozemků, které k hradu náleží, je zhruba 13 hektarů. 

Hrad se nachází v jihozápadní části Francie a vlastnilo ho několik významných francouzských rodin. Nejvíce známý je ale jako místo, kde zemřel král Richard Lví srdce. Ten zemřel na následky zranění, které utrpěl při boji právě o hrad Chalus. 

Čtěte také: VIDEO: Lynč policistů, tisíc hořících aut. Francie slavila nový rok

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.