V Polsku vztyčili sochu močícího Lenina
Do východní části Krakova se po 24 letech vrací socha Vladimira Iljiče Lenina. S jediným rozdílem – tentokrát má ale fosforově žlutou barvu a bolševického vůdce zachycuje při močení. Informoval o tom deník Telegraph.
Sochu v Krakově vztyčili v rámci šestého ročníku Grolschkého artBoom festivalu. Část Nowa Huta byla v Krakově postavena v letech 1949-1951 se záměrem potlačit buržoazní choutky města. Často se o ní mluví jako ponuré a šedé čtvrti. A právě umístění této sochy má být pro veřejnost znamením, že tomu tak již dávno není. Tvůrci sochu pojmenovali jako Fontánu budoucnosti.
Jeden z tvůrců Bartosz Szydlowski deníku Telegraph sdělil, že socha má také demonstrovat smysl pro humor, kterým místní obyvatelé oplývají. Má značit, že minulost je již dávno za nimi a dokáží se na ni dívat s nadhledem.
Původní socha Lenina byla v roce 1989 odstraněna a o tři roky později si ji koupil neznámý švédský milionář.