Frustrace ze zdrcující prohry. Brazilci zapálili 20 autobusů

Brazílie - Německo 1:7

Frustrace ze zdrcující prohry. Brazilci zapálili 20 autobusůAKTUALIZOVÁNO 1
Svět
Sdílet:

Rozlícení Brazilci neunesli zdrcující prohru s Německem v semifinále světového šampionátu, a tak zapálili dvě desítky autobusů a vyrabovali obchod v Sao Paulu. Rozlícení fanoušci řádili i v pěti dalších městech. Informoval o tom server welt.de s odvoláním na brazilské policejní zdroje. 

Během večerních násilných akcí shořelo 20 autobusů v garážích na jihu města a tři další stroje v jiných částech Sao Paula. V témže městě vyrabovali neznámí pachatelé obchod s elektronikou náležející k velkému brazilskému řetězci.

Autobusy fanoušci ničili i ve městě Curitiba na jihovýchodě země. V Belo Horizonte, kde se hrál semifinálový zápas, bylo podle prvních zpráv osm zatčených a 12 zraněných osob. V několika případech policie zasáhla i během potyček v hospodách.

Dokud Brazilci vyhrávali, byl klid

Brazílie byla před mistrovstvím dějištěm masových protestů a násilných akcí motivovaných sociální nespokojeností, které však ustaly se začátkem šampionátu, na němž byla až do úterka domácí reprezentace úspěšná.

Brazilská prezidentka Dilma Rousseffová o výsledku semifinále 1:7 podle agentury AFP prohlásila, že je "velmi skličující".

Méně diplomaticky situaci hodnotili Brazilci oslovení agenturou AFP na ulicích. "To je nejhorší zápas a Brazilci jsou bez Neymara příšerní. Nenávidím ten zápas. Je to trapné, ztratit ho tímhle způsobem. Jediná dobrá věc na tom je, že to, myslím, ovlivní volby. A naši politici jsou dokonce ještě horší než náš fotbalový tým," uvedla podle agentury čtyřiadvacetiletá brazilská studentka Beth Araujová.

Největší brazilská hvězda a nejlepší střelec Neymar chyběl v semifinále kvůli zranění.

Z jiného úhlu na věc pohlíží třiadvacetiletá studentka Jessica Santosová: "Mistrovství je v Brazílii poprvé po 64 let, takže, samozřejmě, budeme slavit až do konce. Kdyby Brazílie vyhrála, oslavujeme, slavit budeme, i když prohrajeme. Prohra by byla ostatně horší, kdyby k ní došlo ve finále s Argentinou," citovala její slova AFP.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz