S novým školním rokem klid zbraní? Na východě Ukrajiny začne další příměří

Vládní síly proti proruským separatistům

S novým školním rokem klid zbraní? Na východě Ukrajiny začne další příměříNOVÉ 1
Svět
Sdílet:

Nové příměří mezi vládními silami a proruskými separatisty na východě Ukrajině má začít platit 25. srpna. Shodli se na tom dnes zástupci mírové kontaktní skupiny na jednání v Minsku. Klid zbraní vyhlásí v souvislosti se zahájením nového školního roku, napsala agentura TASS.

 

„Hlavní výsledek (dnešního jednání): kontaktní skupina se shodla na zastavení bojů od 25. srpna v souvislosti se zahájením nového školní roku. Doufáme, že ´školní´ příměří budou strany zodpovědně a trvale dodržovat,“ cituje agentura TASS ruského zástupce v kontaktní skupině Borise Gryzlova.

Boje mezi vládou a povstalci na východě Ukrajiny trvají od roku 2014 a vyžádaly si už na 10.000 mrtvých. Trvalé příměří přitom strany v minulosti vyhlásily už několikrát, po nějakém čase ho však porušily.

O situaci na východoukrajinském Donbase jednali v úterý na telefonické konferenci i vrcholní představitelé takzvané normandské čtyřky, tedy Ukrajiny, Ruska, Německa a Francie, kteří vyhlášení klidu zbraní podpořili. Podle mluvčího německé kancléřky Steffena Seiberta lídři normandského formátu doufají, že klid zbraní povede k trvalému zlepšení bezpečnostní situace školáků i ostatních civilistů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:Ukrajina považuje nové polské pasy za nepřátelský akt

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články