Ve vlaku s uhlím našli Makedonci stovku uprchlíků

UPRCHLÍCI NEUSPĚLI

Ve vlaku s uhlím našli Makedonci stovku uprchlíků
Ilustrační foto. Foto: Wikimedia
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Makedonská policie zadržela více než sto uprchlíků, zejména původem ze Sýrie a Iráku, kteří se skrývali ve vlaku vezoucím uhlí ze sousedního Řecka. Imigranti, mezi kterými byly i ženy a děti, se údajně snažili dostat do Srbska a odtud dál do západní Evropy, informovalo makedonské ministerstvo vnitra.

Podle mluvčího ministerstva se uprchlíci dostali do Řecka přes Turecko. Zadrželi je v noci na pondělí na železniční stanici v centrální části Makedonie ve městě Veles, které je důležitou stanicí právě na trase Soluň - Skopje – Bělehrad.

,,Bylo velmi těžké s většinou z nich komunikovat, protože nevěděli, kde jsou, kam ani odkud jedou," uvedl mluvčí Ivo Koteski. Skupina se nyní nachází v centru pro nelegální uprchlíky nedaleko makedonské metropole a místní úřady je plánují poslat zpátky do Řecka.

Podle policie každý z uprchlíků zaplatil za propašování do Řecka kolem 3000 eur (přes 83 tisíc Kč) a dalších 800 až 900 eur (22.000 až 25.000 Kč) za to, že budou převezeni do Srbska. ,,Po pašerácích policie stále pátrá," dodal mluvčí ministerstva.

Makedonie není vyhledávanou cílovou destinací uprchlíků, funguje nicméně jako tranzitní země na cestě dále do Evropy. Od začátku roku místní úřady zadržely přes dvě stě ilegálních imigrantů, většinou Syřanů, Pákistánců, Afghánců a Somálců.

Čtěte také: V Rusku je 800 tisíc uprchlíků z Ukrajiny, azyl však chce jen část z nich

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz