Babiš a zase Babiš. I média na Slovensku vědí, komu patří

Nová příloha slovenských HN

Babiš a zase Babiš. I média na Slovensku vědí, komu patříNOVÉ 1
Svět

df Echo24

Prostupování Andreje Babiše do mediálního prostoru nezná hranice. Slovenské Hospodárské noviny, které miliardář vlastní, vyšly v pátek s novou magazínovou přílohou, které dominuje český ministr financí. Na titulní straně je použita jeho fotografie z volební kampaně ANO a uvnitř velice přátelský rozhovor. Aby nebylo pochyb o tom, kdo je tady šéf, Babiš první číslo magazínu také pokřtil.

Andrej Babiš nevlastní jen českou mediální společnost MAFRA, která vydává deníky MF DNES a Lidové noviny, ale i její slovenskou dceřinou společnost MAFRA Slovakia. Ta vydává slovenské Hospodárské noviny a od minulého týdne je součástí každého jejich pátečního vydání i HNMagazín. Jeho první číslo nepokřtil nikdo jiný než Babiš, na titulní straně byl Babiš a první rozhovor poskytl také Babiš.

V rozhovoru „Jak jsem vydělal první milion“ nenajdeme žádné jízlivé otázky na Babišovu minulost, četné dotace na jeho firmy nebo politickou činnost. Andrej Babiš byl s prvním číslem HNMagazínu spokojen. Žádný podraz se tentokrát nekonal. Nejbohatší Slovák byl dokonale vykreslen jako úspěšný a poctivý podnikatel a jako obyčejný občan, který na kontech prý nemá miliardy a jako student chodil překládat balíky.

Šéfredaktorka slovenských HN Marcela Šimková, která dělala rozhovor s českým ministrem financí ukryla přátelskou rozpravu za formulku „my jsme však nechtěli mluvit o politice, ale o jeho byznysu”.

Sama Šimková definuje HNMagazín jako „oddychové, zajímavé čtení pro náročnějšího čtenáře“.

Čtěte také: Nejbohatší Slovák? Český ministr Andrej Babiš

Čtěte také: Nehorázné počty ministra Babiše