Zvrat v kauze ‚oříšky‘: manažerku Korean Air pustili z vězení

Zvrat v kauze ‚oříšky‘: manažerku Korean Air pustili z vězeníNOVÉ
Ilustrační foto Foto: wikipedia.org
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Jihokorejské vězení v pátek opustila bývalá viceprezidentka jihokorejské společnosti Korean Air Heather Čoová, která byla v únoru v Soulu odsouzena za porušení pravidel leteckého provozu. Skandál vyvolalo její chování na palubě letadla v New Yorku, kde Čoová napadla letušku kvůli špatně naservírovaným oříškům. Nařídila pak, aby se letadlo vrátilo k letištní hale, kde přikázala šéfovi palubní posádky opustit stroj. 

Odvolací soud vyhověl žádosti advokátů o zrušení rozsudku a trest ročního vězení změnil na desetiměsíční podmínku. Argumentoval bezúhonností odsouzené a tím, že je matkou dvou malých dětí. Čoová strávila ve vězení pět měsíců. Žaloba zvažuje odvolání. 

Čoová, která je dcerou šéfa Koran Air, mezitím odstoupila ze všech funkcí v letecké společnosti. Za své chování se už dříve omluvila. 

Oříškový skandál měl v Jižní Koreji velký ohlas, protože řada tamních obyvatel si stěžuje na příliš okázalý život bohatých a mocných. V letecké společnosti před rezignací Čoové pracovali v manažerských funkcích všichni potomci šéfa Korean Air Čo Jang-hoa. 

Čtěte také: Vyšetřování kvůli oříškům. Dceru šéfa Korean Air stíhá trest

Zdržela let. Dcera šéfa Korean Air odsouzena na rok do vězení

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz