Čeští volejbalisté v historické jízdě podlehli Bulharsku 1:3, nyní zabojují o bronz
VOLEJBAL
Čeští volejbalisté zabojují na mistrovství světa o bronz. Poté, co se jim podařil fantastický úspěch s postupem do semifinále světového šampionátu, nakonec podlehli Bulharsku 3:1. I tak jde o historický úspěch, doposud nikdy v historii České republiky k postupu takto daleko nedošlo. Největším úspěchem ještě československého volejbalu je zlato z roku 1966 a totéž umístění z roku 1949. V semifinále šampionátu na Filipínách stáli čeští volejbalisté proti dosud neporaženému Bulharsku. Po dvou setech Češi srovnali na 1:1, nakonec však podlehli Bulharsku 1:3.
Už postupem do semifinále se čeští volejbalisté postarali o jednoznačně nejlepší výsledek od rozpadu federace. Nyní je čeká boj o bronz s Polskem nebo Itálií.
Čeští volejbalisté se s Bulharskem utkali naposledy v roce 2021 v základní skupině mistrovství Evropy. Tehdy měli v Ostravě ve čtvrtém setu mečbol, ale prohráli 2:3 na sety. Po nevydařeném prvním setu se na palubovku jako druhý nahrávač dostal Luboš Bartůněk a přispěl k výrazně zlepšenému výkonu. Z hráčů současného kádru byli v základní sestavě smečaři Lukáš Vašina a Jan Galabov, blokař Adam Zajíček a libero Milan Moník.