Přísné Giro vyřazuje jezdce kvůli covidu. Po mistru světa skončili další tři jezdci

COVID 19

Remco Evenepoel, favorit závodu a mistr světa. Foto: Shutterstock
1

Peloton Gira d'Italia opustili kvůli koronaviru tři další cyklisté. Nákaza z probíhajícího závodu vyřadila Domenica Pozzoviva z Itálie, Svena Erika Byströma a Callum Scotson z Austrálie. Informovala o tom agentura DPA.

Celkem už o Giro kvůli covidu-19 přišlo devět jezdců včetně mistra světa a jednoho z největších favoritů Remca Evenepoela. Belgický cyklista skončil v neděli poté, co vyhrál časovku a dostal se do čela průběžného pořadí.

Pořadatelům dělá problémy také počasí a kvůli čerstvému sněhu a nebezpečí lavin museli podle listu La Nouvelliste zkrátit páteční 13. etapu. Místo 207 km se pojede 199 a peloton vynechá Velký Svatobernardský průsmyk, jenž měl být nejvyšším bodem letošního Gira.