OBRAZEM: Česko doma poprvé prohrálo, Švýcarsku podlehlo po nájezdech

MISTROVSTVÍ SVĚTA V HOKEJI

Zápas Česka a Švýcarska na hokejovém mistrovství světa v Praze a Ostravě. Foto: Michal Čížek
8
Panorama

Čeští hokejisté ve třetím utkání na domácím mistrovství světa poprvé prohráli. V zápase základní skupiny A v Praze podlehli Švýcarsku 1:2 po nájezdech. Jediným úspěšným střelcem výběru kouče Radima Rulíka byl útočník Matěj Stránský, jenž zachránil alespoň bod. Rozhodl Philipp Kurashev.

Švýcaři, kteří v úvodních dvou utkáních neztratili ani bod, po první třetině vedli. Před 17.413 diváky ve vyprodaném hledišti otevřel v přesilovce skóre útočník českého původu Kevin Fiala, jenž posílil soupeře dneska. Rovněž v početní výhodě vyrovnal ve 36. minutě Matěj Stránský.

Právě Stránský byl jediným úspěšným exekutorem z českého týmu i v nájezdech, za Švýcary se trefili Fiala a Kurashev. Národní tým podlehl dnešnímu soupeři na MS potřetí za sebou.

V úterý mají Češi volno. Ve středu nastoupí od 16:20 proti Dánsku.