AD Čtyři bloky jsou chiméra

NÁZOROVÁ ARÉNA

AD Čtyři bloky jsou chiméra
Exšéf ČEZu Jaroslav Míl. Foto: Archiv Jaroslav Míl
1
Aréna názorů
  • Jitka Bradáčová
Sdílet:

Vážená redakce, v roce 1984 jsem ukončila studia oboru Ekonomika a řízení energetiky na FEL ČVUT v Praze. Po celých 5 let studia byl mým kolegou ve studijním kruhu Jaroslav Míl. Patřil určitě k nejchytřejším studentům v celém našem ročníku. Ve srovnání s podobně chytrými lidmi měl navíc mimořádné komunikační schopnosti.

Pravděpodobně i proto to z nás všech profesně nejdále dotáhl. Mě pak život zavál do jiného oboru, ale jeho kariéru jsem pořád z dálky sledovala. Určitě v oboru energetiky, i jaderné, u nás patří k největším odborníkům, navíc s dlouholetými zkušenostmi. Oboru skutečně rozumí jak technicky, tak ekonomicky, a každý rozhovor s ním, i ten dnes v Echu, mě o tom utvrzuje.

Protože já sama nejsem příznivcem A. Babiše, trochu nepříjemně mě překvapilo, když od něj přijal pozici vládního zmocněnce pro jadernou energetiku, ale nakonec jsem si řekla, že bude-li to k prospěchu věci (což se nakonec, ale ne jeho vinou, moc nepotvrdilo), proč ne. O to více mě překvapuje, že jeho znalostí a zkušeností nevyužívá naše současná vláda. Myslím, že aplikovat názory pana Míla na dostavbu jaderných elektráren a energetiku vůbec by bylo velmi prospěšné.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články