1 Vražda diplomatky v Libanonu

Policie našla v Bejrútu tělo britské diplomatky. Byla zneužita a zavražděna

NOVÉ

Témata: , ,

Libanonská policie nalezla v sobotu tělo britské diplomatky, která pracovala na ambasádě své země v hlavním městě Libanonu, Bejrútu. Třicetiletá Rebecca Dykesová byla podle všeho sexuálně napadena a pak uškrcena, napsal britský server Telegraph. 

Podle dostupných informací byla žena ještě v pátek večer společně s několika svými přáteli v baru v centru Bejrútu, odkud měla odejít krátce po půlnoci. Policie předpokládá, že někdy v následujících hodinách ji neznámí pachatelé unesli a zavraždili. Policisté ženino tělo objevili v sobotu u dálnice Metn několik kilometrů od města. 

Rodina Dykesové v prohlášení uvedla: „Jsme ztrátou naší milované Rebeky zničeni. Snažíme se pochopit, co se vlastně stalo. Žádáme, aby média respektovala naše soukromí.“ Mluvčí oddělení velvyslanectví, kde žena pracovala, řekl, že v tomto složitém čase myslí na rodinu a přátele zavražděné. „Aktuálně probíhá policejní vyšetřování, naše ministerstvo zahraničí spolupracuje s místními bezpečnostními složkami a poskytuje rodině Rebeky potřebnou podporu.“

Rebecca Dykesová v Bejrútu podle BBC působila od ledna 2017. Na ambasádě pracovala jako manažerka na britském oddělení mezinárodního rozvoje.

Čtěte také: Vražda samurajským mečem. Kněžku chrámu v Tokiu ubodal její bratr

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.