Hokejové mistrovství začínáme se Švédy. Mezi hlavní favority Česko nepatří

Hokejové mistrovství začínáme se Švédy. Mezi hlavní favority Česko nepatříNOVÉ
Panorama

MS v hokeji

V pátek večer začíná hokejové mistrovství světa IIHF, které se uskuteční v Bratislavě a Košicích. Češi se představí v hlavní skupině. Ve slovenské metropoli vyzvou od 20:15 Švédy. Úřadující mistr je v utkání favoritem, České republice bookmakeři nepřisuzují výraznější úspěch ani na šampionátu jako celku, kde je podle nich největším favoritem na zisk titulu Rusko.

„Český tým čeká hned na úvod těžký soupeř a jeden z největších favoritů na zisk titulu. Švédům věří zhruba dvě třetiny sázkařů. Švédy považuje za favority na titul i kapitán Jakub Voráček, jak prozradil v našem chatu se sázkaři. Ale o to více se s nimi chce český tým ve svém prvním zápase porvat,“ uvedl mluvčí Tipsportu Václav Sochor.

Největšími favority na zisk titulu jsou podle bookmakerů Rusové (3,5:1), následují Kanada (4,5:1), Švédsko (4,7:1) a USA (5,5:1). Česko je spolu s Finskem s kurzem 14:1 na pátém místě.

Ve Fortuně jde zatím na páteční výhru Česka 30 procent sázek, Švédsko má 60 procent, desetina jde na remízu. „Úplně největší nápor sázkařů lze očekávat až během odpoledne, pár hodin před samotným utkáním. Zatím nejvyšší sázka na Česko je za 30 000 korun při kurzu 4,05:1. Dá se předpokládat, že se během dne objeví ještě odvážnější sázky,“ doplnil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Nejvíce se podle něj zatím sází na odpolední zahajovací zápas Rusko – Norsko a večerní utkání Slovensko – USA, kde jsou Rusové a Američané poměrně jasnými favority s kurzy 1,04:1, respektive 1,3:1.

„Z přijatých sázek je dobře vidět, jak přibývají patrioti. Ještě na začátku týdne byl podíl na Švédsko 79 procent, aktuálně je to 71 procent. Švédové jsou ale tým, se kterým si často neumíme poradit a historicky jsme si na mužstvu seveřanů už nejednou vylámali zuby. Ani tentokrát není příliš důvodů k optimismu,“ uvedl bookmaker Chance Karel Brettschneider.

Sázkaři podle něj věří, že v pátečním zápase padnou více než čtyři góly. Za Česko se nejpravděpodobněji trefí Jakub Voráček (4:1), Jakub Vrána (4,2:1), Dmitrij Jaškin a Ondřej Palát (oba 4,7:1). Jeden z klientů Chance uzavřel netradiční sázku na to, že v pátečních zápasech Česko – Švédsko a Finsko – Kanada nebude v akci videorozhodčí. Za 50 000 by vyhrál 102 000 korun.

U Sazkabetu sázkaři věří českému týmu, objem sázek však bývá tradičně nižší než u Tipsportu, Fortuny a Chance. „Na vítězství naší reprezentace jsme přijali přibližně 70 procent tiketů,“ podotkl mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Sázkové kanceláře si od šampionátu slibují překonání loňského rekordu 1,3 miliardy korun. „Tím spíš, že podobně velká jednorázová akce pro české sportovní sázkaře letos nebude. Hokeji mohou konkurovat snad jen tenisové grandslamy,“ uvedl Sochor. Tipsport loni přijal sázky za půl miliardy, letos podle Hadravy čeká navýšení zhruba o pětinu. Podle bookmakera společnosti Chance Karla Brettschneidera se celkový objem sázek zvyšuje i kvůli rostoucímu podílu online sázek. „Více než polovina z nich je uzavřena na mobilním telefonu,“ sdělil Brettschneider.

V bratislavské skupině B se Češi dále postupně utkají s Norskem, Ruskem, Lotyšskem, Itálií, Rakouskem a Švýcarskem. První čtyři týmy postoupí do čtvrtfinále, podle bookmakerů by se v něm Češi měli objevit téměř jistě (1,02:1). Na to, že získají medaili, se kurzy pohybují od 3,5:1 do 4:1. Finále je na programu v neděli 26. května.

Čtěte také: Poslankyně Černochová pohrozila hlučným poslancům bičem

Související články