1 Výzva k debatě

Jen slibuje a vyhýbá se diskuzím. Pojďte do televizní debaty, vyzval Fiala šéfa hnutí ANO

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

Předseda ODS Petr Fiala vyzval premiéra a šéfa hnutí ANO Adreje Babiše k vzájemné televizní debatě. Podle občanských demokratů se současný premiér od posledních voleb vyhýbá televizním diskuzím s politickými oponenty, píše strana v tiskové zprávě. Babiš zatím na výzvu nijak nereagoval.

„Vláda ani po téměř dvouměsíční pauze v Poslanecké sněmovně nepředkládá žádný zásadní návrh, který by řešil reálné problémy lidí v této zemi – v daních, v odvodech, v byrokracii, v oblasti důchodové reformy či zdravotnictví, ani nic, co by pomohlo živnostníkům. Vláda zároveň ustupuje ze své agendy napsané ve svém vlastním programovém prohlášení. Od premiéra Babiše slyšíme stále jen další sliby, jeho vláda ale nemá žádný plán a jako republika ztrácíme čas,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Zanedlouho oslavíme 100 let od vzniku moderní české státnosti. Naší ambicí má být patřit opět mezi deset nejúspěšnějších zemí světa, nikoliv jen údržbářství a odkládání slibů na dalších deset let. O tomto by se měla vést veřejná a politická debata a k ní premiéra vyzývám,“ dodal předseda ODS.

Babiš se v uplynulých měsících objevil několikrát v televizi. Na konci prázdnin přijal pozvání do Duelu Jaromíra Soukupa na TV Barrandov, o pár dnů později předseda vlády přišel do Partie televize Prima. V obou případech mu jediného oponenta dělal jen moderátor.

Čtěte také: První zkouška pro vládu s důvěrou. Babiš potřebuje hlasy naštvaných komunistů

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.