2

Minisukně povinně i v zimě a dešti. Firmě Schweppes hrozí pokuta 25 tisíc eur

, NOVÉ

Témata: ,

Potravinářské společnosti Schweppes a španělské modelingové agentuře Toté Vignau hrozí pokuty 25 tisíc eur (asi 625 tisíc korun) za to, že nutily své modelky k nošení minisukní a krátkých rukávů v nepříznivém počasí. Informoval o tom server elpais.com.

K události došlo během tenisového turnaje Barcelona Open Banc Sabadell. Osm modelek si stěžovalo, že při teplotách pod 10 ° C a v dešti na sobě mohly mít pouze minisukně a trička s krátkými rukávy. 

Generální svaz pracovníků (UGT) poté předložil případ inspektorátu práce katalánské vlády s tím, že jde o příklad sexuální diskriminace, a obviňuje společnosti, že neposkytly svým zaměstnancům řádné zdravotní záruky.

Inspektoři práce nyní došli k rozhodnutí a každá z firem by podle jejich doporučení měla zaplatit pokutu ve výši 25 000 €. Proti tomuto rozhodnutí se mohou firmy odvolat. 

Definitivní rozhodnutí o udělení pokuty má ale až ministerstvo. To jediné má pravomoc po firmách pokuty vymáhat, píše server.

Čtěte také: Španělsko vyšle drony proti pašerákům z Andorry a Gibraltaru

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.