1 KLONOVÁNÍ ZVÍŘAT

Rodina si nechala naklonovat milovaného buldočka. Znovuzrozený Marlon je vyšel na dva miliony

, NOVÉ

Témata: , , , , ,

Manželé z německých Drážďan se nehodlali smířit se smrtí svého milovaného anglického buldoka Marlona. Rozhodli se proto vycestovat do jihokorejského Soulu, kde jim jejich mazlíčka naklonovali. Po několika měsících se „znovuzrozený“ Marlon mohl vrátit domů a stát se tak prvním klonovaným psem, který bude vyrůstat v Německu. O případu informuje server týdeníku Stern. 

V létě minulého roku zemřel anglický buldok Marlon při rutinní operaci ve věku teprve čtyř let. Pár z Drážďan se však rozhodl nevzdat a navrátit ho k životu. V Německu však klonování zvířat není legální. Narozdíl od Jižní Koreje. 

Pár tak získal potřebné vzorky od veterináře a cestoval s nimi do jihokorejského Soulu, kde se obrátili na místní kliniku. Za naklonování Marlona zaplatili podle RTL News kolem 90 tisíc euro (kolem 2,3 milionu Kč). 

Posledním krokem bylo dostat „Marlona 2“ zpátky domů. Akočliv bylo klonování úspěšné, muselo se čekat, dokud nebude zvíře schopné urazit takovou dálku a dostane povolení. O Marlona se starala „náhradní“ psí matka, po jejímž boku rostl až do svých sedmi měsíců. Poté konečně dorazil do Frankfurtu a odtud do svých „rodných“ Drážďan. Stal se tak prvním klonovaným psem, který bude v Německu vyrůstat. 


Čtěte dále: Australské batole chtěla odvléct tlupa psů dingo. Zachránil jej jeho otec

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.