Mistrovství světa v basketbalu

Herci Dejvického divadla Foto:

1

Úspěšné tažení českých basketbalistů na mistrovství světa v Číně hýbalo nejen českou sportovní komunitou. Vzkazy plné podpory se objevovaly napříč všemi různými odvětvími, mimo jiné i od herců. Skandování proti dnešnímu soupeři českého týmu, Austrálii, tak předvedli i členové známého Dejvického divadla. Český tým po vyrovnaném prvním poločase v třetí čtvrtině začínal ztrácet. Nakonec prohrál 70:82.

Na videu nejprve před skupinou hereček Dejvického divadla poskakuje jako klokan jedna z hlavních tváří ansámblu Ivan Trojan. Následně jej skupina dalších členů divadelního souboru v čele s Martinem Myšičkou začnou mezi sebou agresivně strkat za to, že je „klokan“, což lze z videa pochopit jako příznivec Austrálie – čtvrtfinálového soupeře českých basketbalistů na světovém šampionátu. Trojan se následně omluví, že zapomněl, a všichni společně začnou skandovat „dejte jim čouda“. Následně se připojují i herečky Dejvického divadla.

Kuriozitou je, že sám Trojan skutečně „klokanem“ je. Nejde ovšem o ty australské, nýbrž o ty vršovické. Trojan je totiž dlouholetým fanouškem pražských fotbalistů Bohemians 1905.

Čeští basketbalisté se svými výkony na aktuálním mistrovství světa v Číně stali fenoménem. Nejprve sice prohráli s USA, ale následně vyhráli zbývající zápasy ve skupině nad Japonskem i Tureckem. Následně porazili i Brazílii a i přes prohru s Řeckem postoupili do čtvrtfinále, kde však podlehli Austrálii o 12 bodů 70:82.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.