1 KRITIKA KOLEGY

Klaus si připomenul profesi učitele. Pirátu Pikalovi dal za hrubky pětku

NOVÉ

Témata: ,

Poslanec Václav Klaus mladší (ODS) se na Facebooku pustil do svého kolegy Vojtěcha Pikala (Piráti). Zveřejnil jeho dopis, ve kterém se poslanec dopustil několika gramatických chyb. Klaus chyby červeně podtrhl a pirátskému poslanci dal za dopis pětku. Pikal je podle něj „nedostudovaný informatik“. Není to přitom poprvé, co se Klaus o některém poslanci z Pirátské strany vyjádřil nevybíravě.

„Jeden z členů tohoto podvýboru je pirát Vojtěch Pikal, místopředseda sněmovny s platem hodně přes 100 tisíc korun, ústavní činitel. Ve své kandidátské řeči uvedl, že ‚přišel zvýšit parlamentní kulturu!‘. Hm. Pokud pominu namyšlenost, s níž nedostudovaný informatik a (sic!) učitel (matematiky) opravuje odborníky vexilologie. Pak fakt stojí za zmínku kultura psaného projevu,“ napsal na Facebooku Klaus ke zveřejněnému dopisu.

Pikal je členem sněmovního podvýboru pro heraldiku a vexilologii, který schvaluje znaky a vlajky obcí. V dopise tajemnici podvýboru Pikal zdůvodňuje, proč nechce schválit některé symboly obcí, a kritizuje tvorbu vlajek některých obcí. Právě proto Klaus píše o „namyšlenosti“.

Pikal serveru Echo24 napsal v sms, že až se dostane na internet, na Klausův příspěvek na sociálních sítích zareaguje rovněž na Facebooku.

Není to přitom poprvé, co se Klaus nepříliš vybíravě vyjádřil o poslanci Pirátů. Na začátku března nazval kandidáta na předsedu Komise pro kontrolu GIBS Mikuláše Ferjenčika „šedesátikilovou, vlasatou máničkou“. „Všichni víme, o co se jedná, všichni známe kandidáty. Komunistu Ondráčka, vlasatou šedesátikilovou máničku a naši zrzavou paní poslankyni Majerovou. Takže všichni víme, oč jde, všichni známe kandidáty a pojďme volit a volte zrzku,“ uvedl Klaus.

Pikal se na Facebooku proti Klausovi ohradil. Upozornil, že dopis nebyl adresován jemu: „Nebyl Vám určen, nevím proč se Vám dostal na stůl, jestli čtete veškerou poštu všech Vám příslušejících podvýborů, doporučuji Vám tak nečinit.“

Pikal kromě toho zmínil, že trpí dysgrafii, dyslexii a dysortografii. Nechce se tím však omlouvat: „To že mám diagnostikovánu dysgrafii, dyslexii, dysortografii mě samozřejmě nijak neomlouvá. Také děkuji za perfektní ukázku argumentačního faulu ad hominem, varianta ad gramaticum.“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Klaus ml.: Pokud nás přehlasují u kvót na migraci, je na místě referendum o EU

Z nového čísla Podzim populistů. Blíží se předčasné volby do rakouského parlamentu

Echo týdne: Drak, babička a televize ● Komentář: Co znamená vypuštění strnada ● Recenze: Zachovej nám...? ● Rozhovor: Tarantinovo rekviem za Hollywood

V nerovném zápase s kultem lidstva Za úsilím převychovat společnost se skrývá agrese
V Číně už se Velký bratr stal skutečností O Orwellovi v praxi s expertem na Čínu Erpingem Zhangem

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.