Hlasování v ANO neplatí, pražský lídr Nacher se přesune na druhé místo

Kandidát na primátora?

Hlasování v ANO neplatí, pražský lídr Nacher se přesune na druhé místoAKTUALIZOVÁNO
Patrik Nacher Foto:

Foto: Jan Zatorsky

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Kandidátem hnutí ANO na pražského primátora pro nadcházející komunální volby nakonec bude generální ředitel společnosti Fincentrum Petr Stuchlík. Původní lídr pražské kandidátky Patrik Nacher se odsune až na druhé místo. Změna nastává jen tři měsíce poté, co Nacher zvítězil ve vnitrostranickém hlasování. Se zprávou přišel server Novinky.cz, deníku Echo24 ji následně potvrdil sám Nacher.

„Kandidátem na primátora a lídrem kandidátky bude pan Petr Stuchlík, ale definitivně to potvrdíme až v pondělí,“ potvrdil pro deník Echo24 poslanec Patrik Nacher (za ANO). V pondělí zasedá Výbor ANO a má rozhodnout o podobě pražské kandidátky pro podzimní obecní volby. Rozhodnutí mělo padnout už minulé pondělí, hnutí jej však nakonec o týden odložilo. Nacher sice v dubnu vyhrál stranické hlasování o pozici jedničky pražské kandidátky, aby však mohl být oficiálním lídrem, musí mu to schválit i vedení strany. 

Za změnou stojí podle informací Novinek zejména Babišovi mediální poradci, kteří na základě průzkumů zjistili, že lidé chtějí v čele pražského magistrátu spíše manažera, než politika. Panovaly také obavy, jestli je Nacher na takovou pozici dostatečně známý. Přesuny na kandidátce potvrdil i Babiš. „Přemýšlíme o doplnění volebního týmu o manažera, nezávislého člověka, který by byl v týmu s panem Nacherem, který je poctivý a pracovitý politik,” napsal premiér v SMS zprávě Novinkám. Dalším člověkem, který se na seznamu objeví, by měl být bývalý Babišův ministr financí Ivan Pilný. 

Ještě před týdnem mlčeli

Ještě minulý týden přitom ani Nacher, ani Stuchlík nechtěli diskutovanou změnu komentovat. Patrik Nacher deníku Echo24 řekl, že se do rozhodnutí z minulého pondělí nebude moci k možné výměně vyjadřovat. „Je to svébytné rozhodnutí hnutí dle stanov,“ sdělil Echo24 současný pražský zastupitel a zároveň poslanec, který v obou případech kandidoval za hnutí ANO coby nestraník. 

Petr Stuchlík před týdnem na přímý dotaz deníku Echo24 informaci o tom, že by se měl stát pražským lídrem ANO pro komunální volby, nepotvrdil, ani nevyvrátil. „Děkuji za váš zájem, v příštím týdnu jsem vám k dispozici,“ napsal v textové zprávě.

Stuchlík je v současnosti generálním ředitelem Fincentra, jedné z největších společností zabývajících se finančním poradenstvím v Česku. Tu založil společně s podnikatelem Martinem Nejedlým v roce 2000 a v posledních letech dosahuje ročního obratu v řádech stovek milionů korun.

Hnutí ANO mělo problémy s kandidátem na primátora již v minulosti. Dosavadní primátorka Adriana Krnáčová z ANO už obhajovat nebude. O post volebního lídra se v Babišově hnutí přihlásilo několik lidí. V dubnových primárkách zvítězil současný zastupitel a poslanec v jedné osobě Patrik Nacher, který byl na obě pozice zvolen coby nestraník za ANO. Porazil náměstkyni primátorky Evu Kislingerovou a dva pražské radní, Karla Grabeina Procházku a Libora Hadravu.

Čtěte také: Vymění ANO kandidáta na primátora Prahy? Nachera může nahradit Stuchlík

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články