1 ano a čssd

Babiš se potkal s Haškem a Tejcem. Sešli se na oslavě narozenin Marie Benešové

, NOVÉ

Témata: , ,

V době vyjednávání ANO a ČSSD o vládě se údajně náhodou potkali premiér v demisi Andrej Babiš s Michalem Haškem a Jeronýmem Tejcem. Všichni tři přišli poblahopřát bývalé nejvyšší státní zástupkyni a exministryni spravedlnosti Marii Benešové k sedmdesátinám. Podle Benešové se ale na oslavě nová vláda nedomlouvala. O setkání informoval deník Právo.

Setkání zástupců hnutí ANO a ČSSD během napjaté fáze vyjednávání o společné vládě potvrdila deníku Právo sama oslavenkyně Benešová. Popřela ale, že by se na její oslavě domlouvala nová vláda. „Tam se žádná vláda samozřejmě netvořila. Přišli mi popřát lidi, se kterými jsem pracovala, se kterými jsem něco prožila i v politice a byla to normální narozeninová oslava, kde se nepracovalo. Všichni se dobře bavili a všem se to líbilo,“ uvedla deníku Benešová.

Účast na oslavě potvrdil na svém facebookovém účtu i bývalý hejtman a vyjednavač ČSSD Michal Hašek. Spekulace o zákulisním vyjednávání o vládě ale také popřel. „Tvůrcům všech konspiračních teorií mnoho zdaru v jejich náročné práci,“ napsal ke spekulacím Hašek.

Už čtyři a půl měsíce přitom voliči čekají, až šéf vítězného hnutí ANO sestaví funkční vládu, která získá důvěru. Na poslední schůzce zástupců hnutí ANO a ČSSD, která proběhla v pondělí, měl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) přijít s nabídkou pěti resortů a nestranického kandidáta na postu ministra vnitra. Obě strany ale o detailech vyjednávání mlčí.

Server Echo24 zjistil, že Babiš sociálním demokratům nabídl pět křesel: ministerstvo obrany, zahraničí, školství a kultury, v nabídce bylo také ministerstvo práce a sociálních věcí, nebo zemědělství. Vedle toho by na ministerstvu vnitra usedl člověk, kterého by vybral Babiš a ČSSD schválila. Právě jméno Jeronýma Tejce, který je v současnosti náměstkem ministra spravedlnosti, je zmiňováno jako jedna z možností na post ministra vnitra.

Předseda ČSSD Jan Hamáček ani místopředseda strany Jiří Zimola se oslavy Benešové podle informací deníku Právo neúčastnili.

Čtěte také: Ani vnitro, ani finance. Kývne ČSSD na Babišovu „horší“ nabídku?

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.