Bílé Velikonoce. Na severu Německa napadlo 35 centimetrů sněhu

Bílé Velikonoce. Na severu Německa napadlo 35 centimetrů sněhuNové
Svět

Velikonoce pod sněhem

Rekordní množství sněhu napadlo dnes na mnoha místech severovýchodního Německa. Ve vesnici Gersdorf západně od města Rostocku naměřili dokonce 35 centimetrů sněhu. Tak vysokou sněhovou pokrývku zaznamenali v této oblasti na počátku dubna naposledy v roce 1970. Na některých místech spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko to tak vypadalo spíše na Vánoce než jako na Velikonoce, poznamenala agentura DPA.

Velikonoční neděle byla aspoň nějakou dobu bílá i na mnoha místech Dolního Saska, Šlesvicka-Holštýnska a krátce sněžilo také v Berlíně. V oblíbením baltském letovisku Dierhagen museli lidé sníh odklízet i z plážových košů.

Komplikace v dopravě sníh způsobil především na severovýchodě Německa. V okolí Rostocku policisté napočítali od sobotního večera do dnešního rána více než sedm desítek nehod. Ve vesnici Kaslin, asi šedesát kilometrů jihovýchodně od Rostocku, se pod tíhou mokrého sněhu dokonce zřítil neobydlený dům. Zranění podle místní policie nikdo neutrpěl.

Podle německých meteorologů by se mohlo začít oteplovat v druhé polovině nadcházejícího týdne. Na příští víkend předpovídají po celém Německu až 20 stupňů Celsia.

Čtěte více: Na horách je oranžový sníh. Evropu zasypal písek ze Sahary

VIDEO: Paříž přikryl sníh, doprava kolabuje, nadšenci však sjíždějí památky na lyžích

Související články