1 Záhadné zmizení hvězdy

Tajné zatčení? Nejslavnější a nejbohatší čínská herečka zmizela beze stopy

, NOVÉ

Témata: ,

Nejslavnější a nejbohatší čínská herečka Bingbing Fan, známá po celém světě díky rolím v akčních trhácích Iron man či X-men údajně zmizela. Podle listu New York Times by zmizení mohlo souviset s vládním vyšetřováním daňových úniků ve filmovém průmyslu.

Snahy o kontaktování Fanové nebo jejího mluvčího v posledních týdnech byly podle listu neúspěšné. Aktualizované nejsou ani její účty na twitteru, facebooku či instagramu.

Úředníci také odmítli komentovat stav vyšetřování, nebo zda se vůbec Fanová stala předmětem vyšetřování. Zástupce úřadu veřejné bezpečnosti ve městě Wuxi, městě u Šanghaje, kde sídlí studio vlastněné herečkou, se k případu odmítl vyjádřit, ale jak naznačuje odstranění jejího jména z plakátů pro čínskou produkci na chystanou novinku Unbreakable Spirit s Brucem Wilisem, není situace s čínskou megahvězdou asi úplně růžová. Právě tento film o japonském bombardování čínského hlavního města Chongqing v letech 1938 až 1943 měl původně naplánovanou premiéru už na srpen, ale ta byla odložena na říjen.

Podle německého Bildu by měla být Fan Bingbing „pod kontrolou úřadů“.

Trnem v oku mohly být podle médií velké výdělky, které herečce plynuly nejen od filmových společností, ale především z reklam. Některé společnosti, kterým dělala reklamu se podle NYT od hereččina jména již odvrátily. List také zmiňuje praxi dvojích smluv, které slouží právě k daňovým únikům a údajně je používá řada čínských společností. Právě to by mohlo být spouštěčem případného vyšetřování.

Podobně „zmizel“ před časem i zakladatel společnosti CEFC Jie Ťien-ming, která mohutně operovala v České republice. Po několikatýdenním mlčení a mlžení nakonec čínské úřady potvrdily, že Jie Ťien-ming skončil ve vězení kvůli extrémnímu zadlužení firmy.

Za své herecké výkony získala Bingbing Fan řadu ocenění a spolupracovala s mnoha nejvýznamnějšími čínskými režiséry. Fan byvá popisována jako módní ikona a je stálicí nejen čínských bulvárních médií. Časopis Forbes ji v roce 2012 označil za třetí nejprominentnější čínskou celebritu. V roce 2007 založila vlastní filmové studio Fan Bingbing Studio.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.