Drony a mechaničtí ptáci. Firma vyřešila, jak předejít srážce letadel s ptáky

Řešení pro plašení ptáků

Drony a mechaničtí ptáci. Firma vyřešila, jak předejít srážce letadel s ptákyNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Srážky letadel s ptáky při vzlétání znamenají pro aerolinky problém. Není to však jediná oblast, ve které přijde člověk s opeřenci do střetu, odhánět je potřebují lidé pracující v zemědělství, zpracování odpadu nebo v přístavech. Společnost Clear Flight Solutions přišla s unikátním řešením v podobě speciálních dronů a mechanických ptáků. Ti věrně imitují dravce a dokáží tak ptáky lépe odehnat.

Dálkově ovládaný mechanický pták Robird věrně imituje svou živou předlohu, dokáže mávat křídly a je schopen i podobně manévrovat. Konkrétně jde o modely sokola stěhovavého a orla, který se hodí k zahánění větších ptáků, jako jsou havrani, vrány a holubi.

Efektivita tohoto způsobu odhánění spočívá také v tom, že si ptáci zapamatují místo výskytu mechanického dravce jako jeho lovecké teritorium a proto se tolik nevrací zpět, jakmile predátor není ve vzduchu. Společnost se chlubí, že tato metoda má vyšší než 50procentní úspěšnost a zcela brání ptákům se v místě trvale usadit.

K monitoringu ptáků používá společnost drony, které díky svojí tichosti a kvalitním kamerám dokáží zmapovat situaci a následně usnadní návrh nejlepšího řešení. V současnosti jsou na trhu jako nejčastější k dostání různé zvukové plašiče ptáků, hojně se využívají makety dravců, které se na místě zavěsí. Ty ale samozřejmě nejsou schopné letu a nedosahují tak srovnatelných výsledků.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

U pobřeží Sýrie se zřítilo ruské letadlo, prý se srazilo s ptákem

V Česku se objevil budníček pruhohlavý, pták ze sibiřské tajgy

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články