DRAMA NA HŘIŠTI

Incident fanoušků, kteří vtrhli na trávník, poznamenal brněnské derby. Foto: Repro ČT Sport
1

Den po incidentu na hřišti během brněnského derby mezi Líšní a Zbrojovkou internetem kolují dramatické záběry. Na hřiště totiž vběhli fanoušci Zbrojovky, kteří začali páchat výtržnosti. Nervy na uzdě neudržel líšeňský hráč Jan Silný, který fyzicky jednoho z výtržníků napadl. Inkasoval za to červenou kartu, a tak Líšeň dohrávala derby v oslabení. Domácí na to doplatili, protože Zbrojovka vstřelila ještě jeden gól, a z této brněnské městské části si tak odvezla těsné vítězství 2:1.

Fanoušci vběhli na trávník za stavu 1:1 v 78. minutě. Zatímco se incident snažila uklidnit bezpečnostní služba, přimotali se k fanouškům soupeře i domácí fotbalisté. Jeden z nich, Jan Silný, se rozhodl fanouška soupeřova týmu chytit kolem krku a poslat ho k zemi. Tento moment však neušel pozornosti rozhodčího, který vystavil nepříjemný verdikt pro domácí. Jan Silný dostal červenou kartu a musel z hřiště pryč.

Líšeň následně dlouho držela remízový stav 1:1 a zdálo se, že by klání mohlo skončit remízou, což by znamenalo, že by bodovaly oba týmy. V druhé minutě nastavení však přišla ledová sprcha pro domácí a zároveň radost na straně hostů, když Zbrojovka vstřelila branku na 2:1, což jí zaručilo výhru.

Trenér Líšně: Zvažuji, že ho vyhodím

Silného faul viditelně naštval trenéra Líšně Milana Valachoviče. „Totální zkrat našeho útočníka, nemá tam vůbec co dělat. Nechá se vyloučit a zápas pak dohráváme sedmnáct minut i s nastavením o deseti. Dostane takového flastra a uvažuji, že ho odtud vyhodím. To si nemůže dovolit," citoval Brněnský deník viditelně naštvaného Valachoviče.