S Schillerovou, Babišem a ANO nás nízké a jednoduché daně nečekají

Politická aréna

S Schillerovou, Babišem a ANO nás nízké a jednoduché daně nečekajíPOLITICKÁ ARÉNA
Politická aréna

Jan Skopeček

Z Andreje Babiše se stal politický Jekyll a Hyde se dvěma osobnostmi a paní ministryně financí Alena Schillerová mu v tom zdatně sekunduje. Jednu rádoby přívětivou tvář ukazují na stranických akcích, kde slibují úlevy živnostníkům, paušální daň, mluví o nízkých a stabilních daních. Druhá jejich mnohem méně přívětivá tvář řádí na vládě a ve Sněmovně, kde Babišovo hnutí ANO jen před pár dny protlačilo spolu s komunisty a socialisty do dalších čtení rozšíření administrativní zátěže na další skupiny podnikatelů v podobě třetí a čtvrté vlny EET, nebo zrušení karenční doby, které podnikatele poškodí.

Jedna tvář Andreje Babiše dnes na sněmu hnutí ANO slibovala zrušení superhrubé mzdy, aby to ve Sněmovně paní ministryně Schillerová s celým Babišovým hnutím před pár týdny odmítly a společně potopily zrušení superhrubé mzdy, které ODS předložila v rámci projednávaného daňového balíčku.

S ministryní Schillerovou, premiérem Babišem a celým hnutím ANO nás v žádném případě nízké a jednoduché daně nečekají. Hnutí ANO jako součást levicové koalice má rádo vysoké přerozdělování a rozhazování. A protože v době ekonomického růstu hnutí ANO rozházelo, co mohlo, není náhodou, že ministryně Schillerová v těchto dnech mluví o potřebě růstu spotřebních daní, zavedení nové digitální daně apod.

Je zřejmé, že nad Andrejem Babišem a celým hnutím ANO už dávno zvítězil socialistický, regulující a rozhazovačný Hyde nikoliv liberální, reformní Jekyll. Nic na tom nezmění žádné sjezdy a ideové konference, které jsou pro Andreje Babiše a jeho ministry jen rétorickým a marketingovým cvičením.