Počet sebevražd dětí je v Japonsku na 30letém maximu. Zabíjejí se kvůli rodině či šikaně

Počet sebevražd dětí je v Japonsku na 30letém maximu. Zabíjejí se kvůli rodině či šikaněNOVÉ
Panorama

SEBEVRAŽDY DĚTÍ

zd Echo24

Počet dětských sebevražd v Japonsku je nejvyšší za posledních třicet let. Oproti minulému roku se jedná dokonce o pětinásobný nárůst. S odkazem na vyjádření japonského ministerstva školství o tom informuje BBC. 

Za roční období od dubna do května 2016/2017 došlo ke 250 sebevraždám dětí navštěvujících základní a střední školy. Jde o číslo pětkrát větší oproti minulému období a o největší od roku 1986.

Mezi důvody, které děti uváděly v dopisech na rozloučenou, patří rodinné problémy, strach o budoucnost či šikana. Podle zástupců škol však u celkem 140 případů není důvod známý, protože za sebou studenti žádný vzkaz nezanechali. 

Většina sebevražd se týká dětí navštěvujících střední školy, které děti v Japonsku obvykle navštěvují do věku 18 let. Zatímco celkový počet sebevražd v Japonsku v průběhu let stále klesá, počet těch dětských je stále velmi vysoký. Podle BBC patří sebevražda mezi nejčastější způsoby úmrtí mladých lidí. „Počet sebevražd studentů zůstává vysoký a to je znepokojující problém, který by se měl řešit,“ řekl po zveřejnění nejnovějších čísel Noriaki Kitazaki z ministerstva školství.


Čtěte dále: Ostrůvek v Japonsku nepozorovaně zmizel, dlouho si toho nikdo nevšiml

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články