1 Boží zjevení

Prezidentem Tchaj-wanu z pověření bohyně. Kandidaturu boháč oznámil po zjevení ve snu

, NOVÉ

Témata: ,

Že i dnes lze věřit na vyvolenost od vyšší moci, ukazuje případ Terryho Goua, nejbohatšího muže Tchaj-wanu a šéfa nadnárodní korporace Foxconn. Ten se rozhodl kandidovat na státního prezidenta poté, co se mu údajně ve snu zjevila mocná bohyně vod a moří Mazu. Ta ho vyzvala, aby „udělal krok vpřed, pomohl všem trpícím lidem a přispěl ke světovému míru“, informoval německý server Deutsche Welle. 

Bohyně moří Mazu je uctívána v čínských pobřežních oblastech, zvláště populární je ale zejména na Tchaj-wanu. Tamní obyvatelé věří, že právě ona řídí veškeré lidské štěstí i bezpečí.

Gou, jehož jmění se podle časopisu Forbes odhaduje na 7,6 miliardy dolarů (přes 172 miliard Kč), chce kandidovat za opoziční Národní stranu (Kuomintang) a zúčastní se jejích primárek. Národní strana dlouhodobě prosazuje sbližování ostrova s pevninskou Čínou, což je v souladu s Gouovými obchodními zájmy v Číně. 

Foxconn je největším smluvním výrobcem elektroniky na světě. Mezi jeho hlavní zákazníky patří americká společnost Apple, pro kterou kompletuje přístroje iPhone. Společnost má velké továrny i v České republice, a to v Kutné Hoře a v Pardubicích. U Kutné Hory vlastní Terry Gou zámek Roztěž, který koupil v roce 2002 za 30 milionů dolarů. Poblíž si postavil také golfové hřiště.

Čína považuje Tchaj-wan za jednu ze svých provincií a hrozí mu ozbrojeným zásahem v případě vyhlášení nezávislosti. Tchaj-wan přesto funguje od roku 1949 de facto nezávisle, má vlastní vládu a demokratické zřízení, zatímco v Číně pokračuje režim jedné strany.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.